baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Apel o pomoc dla Dariusza Rudnika

Pan Dariusz, mieszkaniec wsi Pokrzydowo, uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas wykonywania pracy zawodowej. Doznał urazu głowy oraz jest sparaliżowany. Obecnie przebywa w szpitalu, a rodzina nie ma warunków aby móc się nim zaopiekować.
W wyniku wypadku świat rodziny Rudnik legł w gruzach, mają troje dzieci, a żona nie ma pracy. Sytuacja rodziny jest bardzo ciężka. Mieszkają w malutkim pomieszczeniu, które zostało kiedyś przystosowane na mieszkanie. Nie mają łazienki, ani odpowiednich warunków żeby móc zaopiekować się mężem i ojcem po wypadku.
Państwo Rudnik przez wiele lat budowali upragniony dom, jednak nieszczęśliwy wypadek pokrzyżował wszystkie plany. Dom jest w stanie surowym. Osadzone są w nim okna, doprowadzona woda i założone centralne ogrzewanie.
Potrzeba jeszcze wiele środków, aby móc przystosować chociaż część domu do tego, aby mógł w nim funkcjonować Pan Dariusz wraz z rodziną. Żona poszkodowanego jest bardzo skromnym człowiekiem i nie potrafi zabiegać o wsparcie, ale niewątpliwie ta rodzina wymaga wsparcia.
Dlatego Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie jako organizacja pożytku publicznego wraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Zbicznie postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować pomoc mieszkańcowi Gminy Zbiczno.

Zwracamy się z apelem do wszystkich LUDZI DOBREJ WOLI o dokonywanie choćby najmniejszej kwoty na konto BS Brodnica nr: 58 9484 1150 2217 0017 7151 0001 z dopiskiem "dla rodziny Rudnik".

Można również przekazać swój 1% podatku na ten cel wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS 0000256184 i wskazując cel szczegółowy "dla rodziny Rudnik".
Każda przekazana złotówka przyczyni się do realizacji naszych zamierzeń i spowoduje, że Pan Darek będzie mógł wrócić do domu, aby żona i dzieci mogły się nim opiekować.
Oprócz środków pieniężnych potrzebne są materiały budowlane, wełna mineralna, płytki, armatura łazienkowa, kabina prysznicowa i wiele innych rzeczy.
Całą akcję koordynuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbicznie.


źrodło: Urząd Gminy Zbiczno

Dodano/zmodyfikowano: 24.03.2016, 09:22 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 5434
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
ten wypadek stał sie w Holandi wiec tamten pracodawca tym bardziej powinien pomóc a gdzie ubezpieczenie holenderskie gdzie placi sie po 90e miesiecznie
Dodany 31.03.2016, 09:16 przez ja
Jak znam życie zwali winę na poszkodowanego, a dociekanie prawdy pewnie jest nie do przeskoczenia dla przeciętnego człowieka, uważam że prokurator z urzędu powinien takie odszkodowanie wyegzekwować, ale to moje pobożne życzenie. Myślę, że Pokrzydowo na tyle się zmobilizuje, że pomoże mu dom dokończyć oby tylko zdrowie szło do przodu.
Dodany 27.03.2016, 21:30 przez zorientowany
a pracodawca w czym pomoże?
Dodany 27.03.2016, 13:31 przez kolega.

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU