AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Spotkanie Kolędników Misyjnych

Do Jabłonowa Pomorskiego zjechały grupy dzieci i młodzieży – kolędnicy misyjni, którzy kultywują tradycje bożonarodzeniowego kolędowania.
Kolędnicy Misyjni to dzieci i młodzieży, którzy zrzeszają się, by wspólnie kolędować. Przygotowują inscenizacje jasełkowe, wspólnie śpiewają kolędy, przypominając cud Bożego Narodzenia.
I Diecezjalne Spotkania Kolędników Misyjnych odbyło się 7 stycznia w Jabłonowie Pomorskim. W spotkaniu udział wzięło 19 grup Kolędników z Torunia, Grudziądza, Wrock, Grodziczna, Brudzaw, Kruszyn, Unisławia, Ryńska oraz Jabłonowa Pomorskiego.
- Po jasełkach uczestnicy spotkania udali się na mszę świętą do kościoła pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Suski. Swoim śpiewem mszę świętą uświetniała scholka parafialna.Po mszy rozstrzygnięty został konkurs na najlepiej ubraną grupę kolędniczą oraz na najładniejszą gwiazdę kolędniczą. – informuje Iga Czepkowska z Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

Oprac. Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 11.01.2017, 13:58 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 495

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.