E-komis

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Dobra passa brodnickich lekkoatletów

22.01.2016 r. (niedziela) w Toruniu odbył się halowy ogólnopolski mityng lekkoatletyczny z udziałem ponad 1400 zawodników z całego kraju, w tym 14 z Miejskiego Uczniowskiego klubu Lekkoatletycznego "Brodnica". Brodniccy lekkoatleci po raz kolejny odnieśli ogromny sukces.
Robert Kaczorek wygrał bieg na 1500 m z najlepszym tegorocznym wynikiem w kraju - 4,02.93 kategoria junior,
Dominika Małkowska wygrała bieg na 200 m również z najlepszym wynikiem w kraju - 25.98 s. kategoria młodzik,
Kamila Stempkowska zwyciężyła w biegu na 60 m - 8.20 s. kategoria dzieci,
Mateusz Gortatowski zwyciężył w biegu na 300 m - 39.10 s.

W ramach mityngu odbyły się Mistrzostwa Województwa juniorów i juniorów młodszych. Zawodnicy MUKL zdobyli 2 medale złote Robert Kaczorek - 1500 m junior, Błażej Ciżyński - 800 m junior młodszy oraz 1 medal srebrny Igor Olszewski 1500 m - junior młodszy. Trójka medalistów wystartuje w Halowych Mistrzostwach Polski 11-13.02 2017 r. w Toruniu. W najbliższą sobotę młodzicy MUKL wystartują w Halowych Mistrzostwach Województwa również w Toruniu.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 26.01.2017, 16:52 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2673