AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Kolejny krok w stronę świeżego powietrza

Od 6 lutego 2017 roku na terenie Brodnicy działa monitoring jakości powietrza. Urządzenie do pomiaru pyłów PM 2,5 oraz PM10, codziennie, na wszystkich brodnickich osiedlach, w różnych godzinach bada stężenie pyłów zawieszonych. Choć wyniki badań jakości powietrza w Brodnicy najczęściej oscylują pomiędzy umiarkowanym, a dostatecznym (wg. polskiego indeksu jakości powietrza) to Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz zdecydował o kolejnych krokach w tym kierunku. Na najbliższej Sesji Rady Miejskiej władze Brodnicy zaproponują radnym wprowadzenie w 2018 roku, dotacji na zamianę ogrzewania na ekologiczne. Program zastąpi dotychczasową dotację celową na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru, położonych na terenie Gminy Miasta Brodnicy. Po aprobacie radnych, do końca września 2017 roku zostaną opracowane szczegóły programu.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 14.02.2017, 19:49 , Komentarzy: 10, wyświetleń: 959

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
żryjta mniej fasoli
Dodany 15.02.2017, 15:30 przez hej
Jaruś a mleczko lubisz ?przecież i ta istota też jest potrzebna do życia ,a to że ludzie się rodzą, to bardzo dobrze ,może kiedyś ktoś mądrzejszy się urodzi i wymyśli leprze paliwo, a świt pozbędzie się smrodu ,niestety czy to zwierzęcych czy ludzkich wyziewów tylnej części ciała na razie nie da się zablokować ,jeszcze taki mądry się nie pojawił aby montować w spodniach katalizatory ,a co dopiero krówce czy lisowi .Pozdrawiam.
Dodany 15.02.2017, 13:10 przez Jurek
Naukowcy przewidzieli ale co mają zrobić jak się ludzie parzą jak króliki? Sami musimy się chronić, jak dalece się da i nie zwalać na krowy, że niszczą ozon
Dodany 15.02.2017, 12:54 przez Jarek M.
Zgadzam się o ochronie powietrza , lecz jedno pytanie a co z fabrycznymi kominami, jednostką chemiczną ,ćwiczenia na wapnach z różnymi środkami bojowymi ,nie wspomnę o tonach paliwa przelotowych samolotów nad naszym krajem , no i mieszkańcy przy zakładach gdzie chemia i to bardzo z tężona z oparami mają do czynienia ,lub gęsta zabudowa domów mieszkalnych ,przypadek ul Korczaka ,czyżby nauka nie przewidziała że każda żyjąca na tej planecie potrzebuje do życia czystego powietrza ,czyżby naukowcy dopiero z mądrzeli?
Dodany 15.02.2017, 12:38 przez Jurek
Brak na stronie UM pomiarow z 14-tego. Powinny byc publikowane na biezaco!
Dodany 15.02.2017, 12:37 przez L.K.
Ludzie nie zastanawiajcie się tylko zgłaszajcie swoich sąsiadów, którzy palą w piecach śmieciami, plastikami czy sklejkami z lakierem do Straży Miejskiej. Co najważniejsze niech z łaski swojej Straż Miejska takim zawodnikom, którzy palą wszystkim rąbie mandaty, czas pouczeń się już skończył. Powietrze w Brodnicy jest fatalne i każde dziecko o tym wie, nie ma co tu zaklinać rzeczywistości. TU CHODZI O NASZE ZDROWIE, RAK Z NICZEGO SIĘ NIE POJAWIA !!!!!
Dodany 15.02.2017, 08:54 przez DZWONIĆ DO STRAŻY MIEJSKIEJ !!!!!
Wreszcie!!! Mieszkam w centrum, okna nie można otworzyć! A Przykop najgorszy, żółty dym leci z niektórych kominów więc na bank palą jakies śmieci.Wystarczy tylko przejść przez ten dym, a nie da sie tego uniknąć i całe ubranie do prania! Bardzo dobrze, SM w koncu sie przyda!
Dodany 15.02.2017, 08:07 przez Warlikowska
Trąci szantażem: albo zniszczymy wam zdrowie, albo wasze zabytki i przeszłość miasta. Mam nadzieję, że radni sprowadzą tego gościa na właściwą drogę. Środki muszą się znaleźć, ale nie z tej puli!
Dodany 15.02.2017, 00:29 przez BRC
Co z tego, że będziecie coś mierzyć? Żeby patrzeć jak odczyty rosną? Moim zdaniem, pierwszą podstawową sprawą powinno być wytłumaczenie ludziom w jakim syfie żyją i jakie zagrożenia niesie smog. Mało kto rozumie co to takiego i bardziej się z tego żartuje niż mówi o tym poważnie. A jak zapobiegać? Wystarczy pokazać, że take palenie gdzie ogień jest przykryty węglem, powoduje że węgiel na górze dymi, opary nie przechodzą przez płomień i się nie wypalają i mamy smog. Palenie od góry jest do tego bardziej ekonomiczne. Odczyty spadną, miej węgla się spali, ludzie to zauważą i sami zaczną dbać
Dodany 15.02.2017, 00:12 przez BUll
Najgorsze wyniki są 6.02 tzn. w pierwszym dniu wprowadzenia pomiarów. Potem stopniowo się polepsza (na polecenie?) Na stronie powiatbrodnicki.pl-news.php?extend.5852.2 już 11 stycznia wiedzieli,że „Jakość powietrza jest bardzo dobra, zanieczyszczenie powietrza nie stanowi zagrożenia dla zdrowia,warunki bardzo sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń.“ Trąci LIPĄ!
Dodany 14.02.2017, 22:22 przez fg