AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Noc muzeów 2017

W ramach "Nocy Muzeów 2017" w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. Brodnica również przyłącza się do akcji.
19.05.2017 r. (piątek) wszystkie obiekty Muzeum (Zamek Krzyżacki, Spichlerz, Brama Chełmińska) będę dostępne dla zwiedzających w godzinach od 18.00 do 02.00. Tego dnia Muzeum w Brodnicy zapewnia nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również bogatą i różnorodną ofertę imprez towarzyszących.
O godz. 19.00 w Pałacu Anny Wazówny odbędzie się koncert Grażyny Nity "Miłość Ci wszystko wybaczy"zorganizowany w ramach cyklicznej imprezy "Ździebełko Ciepełka 2017". Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Michałowskiej oraz Muzeum w Brodnicy. Zadanie dofinansowane jest ze środków Gminy Miasta Brodnicy. WSTĘP WOLNY
W Spichlerzu zorganizowany zostanie pokaz filmów przyrodniczych wraz z konkursem o tematyce ekologicznej "Zielony w temacie", w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody (zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu).
Zamek Krzyżacki oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem wystaw: "Region brodnicki w średniowieczu" oraz "Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej". W trakcie zwiedzania będzie można dowiedzieć się m.in. jak funkcjonował zamek, jak nazywały się poszczególne komnaty oraz do czego służyły. Ponadto zorganizowana zostanie zabawa pt.:"Bajkowy bieg po ukryty skarb", która przeznaczona jest dla dzieci z rodzicami oraz tych, którzy mogą poruszać się bez opiekunów. Zabawa odbędzie się w godz. od 18.00 do 19.00. Zbiórkę chcących wziąć udział w zabawie zaplanowano na dziedzińcu zamkowym o godz. 18.00.
Galeria Brama oprócz udostępnienia zwiedzającym aktualnych wystaw przygotuje loterię fantową. Do udziału w loterii zapraszamy wszystkie dzieci odwiedzające obiekt. Do wygrania będą słodycze oraz drobne nagrody rzeczowe.

Inf. Muzeum w Brodnicy

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 19.05.2017, 10:44 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 957

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
otwórz oczy szeroko - nie masz racji też uważam, że takie imprezy powinny być reklamowane na stronie głównej www, aby każdy odwiedzający daną stronę od razu dowiedział się o interesującym wydarzeniu. Liczenie, że ludzie będą szukali po zakładkach jest płonne, poza tym z tego co widzę to strona muzeum nie zmieniła się nic a nic od jakiś 10 lat, to śmiech na sali:))))) Czas chyba najwyższy przewietrzyć dziadków i dopuścić młodych z pomysłami.
Dodany 20.05.2017, 22:18 przez KKK
Strona muzeum w zakładce aktualności - jest jak byk! Niektórym jak na czole nie nakleisz plakatu to nie zauważy.
Dodany 20.05.2017, 21:17 przez otwórz oczy szeroko
Ciekawe, że na stronie internetowej muzeum o tej imprezie nie ma ani słowa?
Dodany 19.05.2017, 08:06 przez Porażka w propagowaniu