AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Jeden z mężczyzn zabrał kluczyki pijanemu, drugi ujął go podczas ucieczki

Do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w brodnickiej komendzie, trafił w sobotnią noc 29-letni kierowca, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie dalszą jazdę uniemożliwił inny kierowca, który jechał bezpośrednio za nim. Podczas szamotaniny na środku skrzyżowania w Brodnicy, pijany kierowca zaczął uciekać, ale został ujęty przez kolejnego ze świadków.
W sobotnią noc (15.07.) tuż przed godz. 1.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez przypadkowych mężczyzn nietrzeźwego kierującego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali zgłaszającego oraz przypadkowego przechodnia i ujętego mężczyznę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący vw passatem jadąc ulicą Sienkiewicza w kierunku ulicy Sądowej, jechał całą szerokością jezdni. Po zatrzymaniu się na skrzyżowaniu, kierowca passata miał problemy z kontynuacją jazdy. W tym momencie podszedł do niego zgłaszający, który zatrzymał swój pojazd tuż za nim, aby sprawdzić co się stało. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy, zgłaszający poczuł zapach alkoholu od mężczyzny siedzącego za kierownicą. Zgłaszający wykorzystał chwilę nieuwagi kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki vw, w celu uniemożliwienia mu dalszej jazdy. Podczas szamotaniny, kierowca wybiegł z samochodu i zaczął uciekać w kierunku stacji benzynowej. Zgłaszający pobiegł za nim krzycząc do osób znajdujących się w pobliżu aby go zatrzymali. Do pomocy przybiegł przypadkowy mężczyzna znajdujący się niedaleko, który ujął uciekającego 29-latka. Po przybyciu patrolu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem kierowcę passata. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jego auto opuściło skrzyżowanie na lawecie, a 29-letni mieszkaniec w policyjnym radiowozie. Po sprawdzeniu danych zatrzymanego w policyjnej bazie danych, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec podbrodnickiej miejscowości trafił na noc do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 17.07.2017, 12:18 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 922

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Tym Panom ze strony Policji należy się podziękowanie za bardzo ładną postawę obywatelską. Ciekawe czy Policja to zrobiła, czy w statystykach sobie przypiszą zasługę. Brawo dla tego Pana co wyjął kluczyki jak również dla tego co pomógł w zatrzymaniu. BRAWO PANOWIE
Dodany 17.07.2017, 19:14 przez MIESZKANIEC
Brawo!
Dodany 17.07.2017, 15:15 przez lm
Brawo dla tych panów za interwencję. Policji jest za mało ,żeby być w każdym miejscu, a jak wszyscy będziemy reagować na pijane mendy za kierownicą i inną swołocz zakłócającą spokój w mieście, to Brodnica naprawdę stanie się fajnym miastem, choć niema co narzekać, bo jest w miarę spokojnie u nas, w porównaniu do innych miast.Wszystko jest dla ludzi, nawet alkohol, ale dla ludzi !, a nie dla małp.
Dodany 17.07.2017, 14:29 przez k