AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Rocznica bitwy pod Brodnicą

18 sierpnia odbędą się w Brodnicy religijno - patriotyczne uroczystości upamiętniające 97. rocznicę bitwy polsko – bolszewickiej pod Brodnicą.
Starosta Brodnicki, Burmistrz Brodnicy, Dowódca 4.Brodnickiego Pułku Chemicznego i Kapelan 4.Brodnickiego Pułku Chemicznego zapraszają na patriotyczno-religijne uroczystości z okazji 97. rocznicy bitwy polsko –bolszewickiej pod Brodnicą.
Pamięć o tym wydarzeniu historycznym co roku skupia mieszkańców Brodnicy i Powiatu Brodnickiego, przedstawicieli instytucji i lokalnej przedsiębiorczości, środowiska kombatanckie, przedstawicieli Wojska Polskiego, również spoza Brodnicy i Powiatu.
Program uroczystości w dniu 18 sierpnia 2017r. w Brodnicy:
16.45 Zbiórka uczestników uroczystości na Dużym Rynku w Brodnicy i przejście do kościoła pw. św. Katarzyny (Fara) przy ul. Farnej 1 w Brodnicy
17.00 Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny (Fara) przy ul. Farnej 1 w Brodnicy z udziałem pocztów sztandarowych.
18.00 Przemarsz uczestników uroczystości na Cmentarz Wojskowy w Lasku Miejskim przy ul. Świerkowej w Brodnicy.
18.30 Rozpoczęcie uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim w Brodnicy z udziałem pocztów sztandarowych.
Uczestnicy uroczystości będą mogli skorzystać z autobusu podstawionego na Dużym Rynku w Brodnicy, który m.in. osobom starszym zapewni dojazd z Dużego Rynku do Lasku Miejskiego - na cmentarz wojskowy.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.08.2017, 22:41 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 1305

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
@bezpartyjny: to nie ostatnia moda, wcześniej też tak było – jeden latał do kościoła, a małżonek na zebrania partyjne "bo musiał".
Dodany 13.08.2017, 22:03 przez s
W Polsce ostatnio stało się modne mieszanie- gabinety lekarskie, stomatologiczne, zabiegowe, trochę na NFZ, trochę prywatnie- kiedy pójdziesz szanowny lekarz zawsze odpowiada no niestety na NFZ już się skończyły fundusze a pacjenci siedzą, skąd mam wiedzieć czy puści ich na kasę chorych czy prywatnie????? i o to chodzi. Takie obchody gdyby były czysto religijne czy odwrotnie to za kilka lat, jak religia stanie się mniej modna, to ktoś mógłby komuś wypomnieć czy pokazać fotkę- " chodziłeś na religijne wiece"- a tak jest alternatywa, gościu odpowie nie ja z tego drugiego zgrupowania.
Dodany 08.08.2017, 10:35 przez bezpartyjny
Sądząc po twoich wpisach nie byłbyś ani na jednych ani na drugich, pozdrawiam
Dodany 07.08.2017, 20:56 przez Obserwator
patriotyczno-religijne. a może by tak religijne sobie a patriotyczne sobie?
Dodany 07.08.2017, 10:38 przez filipek