AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Program wykrywania zakażeń WZW typu B i C

W związku z przystąpieniem Gminy Miasta Brodnicy do realizacji "Programu wykrywania zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim" w zakresie przeprowadzania badań diagnostycznych krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV) zapraszamy mieszkańców Brodnicy na bezpłatne badania diagnostyczne. Program finansowany jest w 50 % ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz w 50 % z budżetu samorządów terytorialnych, które przystąpiły do jego realizacji.
Główne cele programu:
- zwiększenie wykrywalności zakażeń wirusem HBV i HCV
- zmniejszenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HBV i HCV
- edukacja na temat możliwych dróg zakażeń wirusem HBV i HCV
Adresatami programu są osoby zamieszkałe w Brodnicy (300 osób), u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.
Udział w programie jest bezpłatny, nie jest potrzebne skierowanie. Osoby zgłaszające się do punktu poboru krwi DIAGNOSTYKA powinny posiadać przy sobie nr PESEL. Wskazane, by pacjenci byli na czczo.
Laboratorium Medyczne DIAGNOSTYKA zaprasza na ww. badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.00
Szczegółowe informacje o Programie dostępne są na stronie internetowej: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/zdrowie/programy-polityki-zdrowotnej oraz www.wzw.wsoz.pl
Program na terenie naszego miasta jest finansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Miasta Brodnicy.


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 03.08.2017, 07:44 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 816

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A co z tymi osobami, którym wszczepiono żółtaczkę typu B w czasie pobytu (operacji) w naszym szpitalu??? Się pytam? Może i dla nas jakis program???
Dodany 03.08.2017, 23:01 przez zakażony (niestety)