AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > I Powiatowy Obóz Szkoleniowo – Wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Na zakończenie wakacji młodzieżowe drużyny pożarnicze naszego Powiatu brały udział w obozie szkoleniowo – wypoczynkowym w Wądzyniu.
Dzięki bardzo dobrej współpracy Komendy Powiatowej z jednostkami OSP naszego Powiatu udało się pozyskać dofinansowanie w niebagatelnej kwocie 36 tyś zł od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Organizacją obozu zajęła się jednostka OSP w Gorczenicy która od 10 lat organizuje takie obozy dla swojej drużyny i wystartowała do konkursu na pozyskanie w/w środków.

Resztę pieniędzy oraz nagrody dla uczestników zabezpieczyły samorządy gmin z których były drużyny. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z napisem MDP oraz wiele atrakcyjnych nagród Udział w obozie wzięło sześć drużyn –MDP Gorczenica chłopcy, MDP Gorczenica dziewczęta, MDP Bobrowo, MDP Jabłonowo, MDP Konojady, MDP Świedziebnia.

Program obozu był bardzo napięty ponieważ organizatorzy za cel postawili sobie poza odpoczynkiem również przygotowanie drużyn do zawodów wojewódzkich CTiF które odbędą się 16 września w Bydgoszczy.
Były rozgrywki w siatkówkę, konkurs karaoke, wycieczka do parku trampolin w Toruniu i parku wodnego w Nieszawce.
Były również ćwiczenia bardziej ekstremalne zajęcia z samoobrony prowadzone przez instruktora karate Krzysztofa Goszke, przeprawa kajakowo – marszowa która rozpoczęła się wydaniem przez dowódcę MDP rozkazu do ćwiczeń "w miejscowości Czekanowo wybuchł pożar" po przeprawie drużyna budowała linie gaśnicze a następnie marszo – biegiem wracała do ośrodka wzdłuż linii brzegowej jeziora 8 km. Najlepszy czas w tej konkurencji uzyskała drużyna z Bobrowa wykonując całe zadanie w czasie 1 godz 32 min.
Największą atrakcją dla uczestników były manewry strażackie w których koledzy strażacy z komendy Powiatowej w Brodnicy, OSP Nieżywięć oraz OSP Jabłonowo szkolili młodzież z ratownictwa wodnego, medycznego oraz prezentowali nowe samochody ratownictwa drogowego.
Podczas manewrów przeprowadzony był konkurs musztry, najlepszą drużyną okazała się MDP Konojady, a w komisji zasiadał sam prezes Powiatowy OSP w Brodnicy Zbigniew Sosnowski, Marek Bartoszewski oraz opiekunowie. Po manewrach była wspólna kolacja.
Instruktorzy i opiekunowie nie zapomnieli też o integracji, była dyskoteka i ognisko wspólnie z młodzieżą z orkiestry z Nowego Miasta Lubawskiego która w tym samym terminie odpoczywała i przygotowywała się do występu w Kaliningradzie.
Organizatorzy i uczestnicy za pomoc w organizacji obozu i przeprowadzenie manewrów dziękują komendantowi Powiatowemu PSP w Brodnicy Waldemarowi Szrull oraz wszystkim strażakom z Komendy Powiatowej.
Dziękują prezesowi powiatowemu OSP w Brodnicy Zbigniewowi Sosnowskiemu, staroście Piotrowi Boińskiemu i w-ce staroście Mariuszowi Klonowskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. Przemysławowi Górskiemu, wójtom Edwardowi Łukaszewskiemu Szymonowi Zalewskiemu, Pawłowi Klonowskiemu, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gorczenicy, Bobrowa, Nieżywięcia, Jabłonowa oraz opiekunom i instruktorom.
W sobotę wszyscy w dobrych humorach udali się do domów przygotować się do zajęć szkolnych.

tekst i foto: nadesłane

Dodano/zmodyfikowano: 11.09.2017, 15:57 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1206

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.