AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Iskra wytropiła skradzione łupy

Brodniccy policjanci ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który na terenie Brodnicy dokonał dwóch kradzieży z włamaniem. Policyjny pies tropiący "Iskra" wytropił skradzione łupy z jednego ze sklepów na terenie miasta, a policjanci ustalili zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i zarzut posiadania środków odurzających. Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w nocy 1 września br. Sprawca w centrum miasta włamał się do pomieszczenia chłodniczego jednego z supermarketów, ukradł z niego artykuły mięsne, a sumy strat wyniosły ponad 7 tys. złotych. Na miejscu zdarzenia, oprócz policjantów pracował również pies tropiący "Iskra", który wytropił miejsce porzucenia łupów. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia, lecz w dalszym ciągu pracowali nad ustaleniem sprawcy tego przestępstwa. Kilka dni później na terenie Brodnicy, doszło do kolejnej kradzieży z włamaniem. Tym razem sprawca włamał się do pomieszczeń biurowych i magazynowych, skąd dokonał kradzieży materiałów budowlanych, sprzętu elektronicznego, oraz fiata ducato zaparkowanego na terenie firmy, w który zapakował skradzione przedmioty. Brodniccy kryminalni, w czwartek (7.09.) ujawnili porzucony skradziony samochód przy ul. Kolejowej w Brodnicy. Policjanci wytypowali również potencjalnego sprawcę tych przestępstw, po którego pojechali do miejscowości Nielbark (pow. nowomiejski) i na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych, zatrzymali 30-letniego mężczyznę. W trakcie zatrzymania, policjanci ujawnili przy 30-latku 9 tabletek exstasy oraz prawie 3,5 g marihuany. Mężczyzna trafił do brodnickiej komendy, gdzie po przesłuchaniu zdradził, gdzie ukrył pozostałe łupy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które sprawca ukrył w lesie, niedaleko Brodnicy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających, a brodnicki sąd aresztował sprawcę na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.09.2017, 12:37 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 3944

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo Policja, brawo piesek!
Dodany 14.09.2017, 00:01 przez obywatel
żeby ktoś w redakcji miał cojones to by zadbał o zdjęcie Iskry.
Dodany 13.09.2017, 20:11 przez filipek