AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny

Brodniccy policjanci, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Mariusza Błaszczaka spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świedziebni. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu. Poruszono również kwestię odpowiedzialności karnej osób nieletnich i ostrzegano o zagrożeniach związanych z grami komputerowymi.
Brodniccy policjanci, odwiedzili wczoraj (12.09.) uczniów Szkoły Podstawowej w Świedziebni. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności karnej nieletnich, odpowiedzialności za popełnienie czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji. Funkcjonariusze uświadomili młodzieży o konsekwencji zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników, mówili o konsekwencjach zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu i papierosów. W rozmowie z młodszą grupą uczniów, funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informowali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu oraz jak bronić się przed atakiem agresywnego zwierzęcia. Liczymy, że wspólne spotkania policjantów z uczniami, przyczynią się do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.09.2017, 11:57 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 447

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.