baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Kinoteka Brodnica - harmonogram

Od 1 czerwca w BDK działa Kinoteka Brodnica. Umowa licencyjna z Motion Picture Licensing Company pozwala KINOTECE BRODNICA korzystać z tysięcy tytułów zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych, w tym z największych hollywoodzkich wytwórni i producentów niezależnych. Jednak bezpłatne wyświetlanie filmów niesie ze sobą pewne ograniczenia. Ponieważ Parasol Licencyjny® to licencja niekomercyjna, nie uprawnia nas ona do podawania informacji o seansach, z wykorzystaniem tytułów za pomocą reklamy, skierowanej do NIEOKREŚLONEGO odbiorcy. Krótko mówiąc - możemy reklamować seans, jednakże bez podawania do publicznej wiadomości jego tytułu. Wolno nam jednak udzielać szczegółowych informacji KONKRETNEMU odbiorcy, np. w mailu, na fb, priv lub telefonicznie.
Aby jednak w ogóle móc podawać do publicznej wiadomości informacje o seansach, ujęliśmy je w bloki tematyczne, które odpowiednio nazwaliśmy.
W czwartki, z myślą o Paniach odbywać się będą spotkania w "KINIE KOBIET". Piątki, to "KINO MOCNE" - w tym bloku wyświetlane będą seanse "z dreszczykiem" (kino akcji, filmy sensacyjne, horrory, thrillery, itp.), a w soboty, w bloku "KINO MÓWI", wyświetlać będziemy filmy tzw. kina zaangażowanego lub jak kto woli, społecznego. Niedziele należą do rodziny, dlatego w tym dniu zapraszamy na "SEANSE Z MAMĄ I TATĄ" oraz do "KINA MALUCHA" - w tych blokach wyświetlamy bajki oraz filmy z nurtu, tzw. kina familijnego.

W ramach KINOTEKI BRODNICA realizowany jest program "FILMOTEKA BDK", adresowany do uczniów ze szkoły podstawowej i szkoły średniej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół średnich, ponieważ nowa formuła egzaminu dojrzałości wymaga od nich umiejętności zrozumienia środków, jakimi operują teksty kultury oraz otwartości na związki intertekstualne. Te umiejętności rozwija analiza filmu, a ekranizacje lektur korespondują z podstawą programową poszczególnych etapów kształcenia. Nic nie zmusza nas do uwagi i nie otwiera na dany przekaz tak jak dobra fabuła. Film zaś to połączenie wciągającej opowieści z sugestywną formą. Współczesna szkoła ma za zadanie rozwijać w młodych ludziach umiejętność analizy, wyciągania wniosków, konstruowania spójnych i przemyślanych wypowiedzi, powinna jednak także stworzyć warunki do otwartej i swobodnej ekspresji twórczej. Niewątpliwie, przydają się do tego nowe narzędzia i technologie, ale równie istotne są wiedza i pomysły, jak je dobrze wykorzystać, by służyły nowoczesnej edukacji.
Mamy nadzieję, że "FILMOTEKA BDK" urozmaici ścieżkę edukacyjną nauczycieli, pogłębiając ich wiedzę na temat sztuki filmowej, uczniów zaś przygotuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą audiowizualną, w której film zyskał wyjątkowe miejsce jako jedna z najpopularniejszych form sztuki, komunikacji i perswazji. Wiedza o tym, jakich środków używają twórcy filmowi, by konstruować swoje przekazy i co dzięki nim można osiągnąć wzbogaci kompetencje świadomego pedagoga oraz ucznia.

19 października godz. 18.00 - KINOTEKA BRODNICA zaprasza na "KINO KOBIET"

WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SA BEZPŁATNE.
Informacje o seansach - 56 649 84 10 lub 56 498 21 42

         

Dodano/zmodyfikowano: 15.10.2017, 12:33 , Komentarzy: 19, wyświetleń: 3177

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
w Rypinie tego nie may. Był pseudoprzegląd, kupa kasy poszła i jak zwykle g...o
Dodany 21.10.2017, 09:51 przez bartek
bardzo trafiony pomysł. filmy za darmo, no no. Teraz to już nikomu nie będzie opłacało się kina otwierać
Dodany 19.10.2017, 22:39 przez filipek
o czym my w ogóle mówimy. Tak naprawdę to chodzi o kino dla dzieci, żeby spędziły czas inaczej niz przed tv bo zawsze to jakas atrakcja i wyjście z domu. My mamy canal+,hbo internety i co tylko dusza zapragnie. To nie te czasy że dwa programy nakrzyż, teraz to ja mam kino w domu. Pomysł z kinoteką przedni, a że za darmo to już w ogóle nie ma do czego sie przyczepić
Dodany 16.10.2017, 19:27 przez Ojciec
Zgadzam się – kino za darmo z repertuarem dla dzieci młodszych i starszych. Skład brodnickich mieszkańców naleciałych z rożnych okolic jest taki, że nie istnieje obecnie poważna potrzeba budowania wypasionego kina dla dorosłych. Wystarczą kebabownie i piwo.
Dodany 16.10.2017, 08:19 przez henio
seanse dla dzieci i do tego bezpłatne. Nic dodac nic ująć
Dodany 11.10.2017, 20:41 przez Mama Ksawusia
to znaczy że kino powinno sie robic dla kobiet,bo na naszym seansie było pełna sala:-) Już nie możemy doczekac się nastepnego filmu, pomysł super!!
Dodany 11.10.2017, 20:18 przez brodniczanka
to tylko świadczy o tym, że potrzeby kina u nas nie ma. Jest tylko pitolenie tych którzy i tak nigdzie nie chodzą.Tez byłem na tofi i na Amoku,na lalaland wysłałem foczkę, bo nie mój klimat. Ale liczy sie fakt. Na tofi mało luda, fakt,ale najbardziej podobało mi się jak ten gostek z tofi co sie spóznił zaczął opowiadać o tym gdzie w naszym rejonie kręcili filmy i podnieca sie ze tam Toruń, bydzia i inne Grudziądze i już myslał, że trafił na ćwoków których zaskoczy a tu nagle ta pańcia z bdk mówi, że w tym zestawieniu nie ma Brodni i dalej wymieniać filmy kręcone u nas. Zagięła gościa. Szacun.
Dodany 11.10.2017, 19:56 przez Konrad
trol, na: Toffifest , Amok itp
Dodany 11.10.2017, 18:37 przez ostatni_sprawiedliwy
To prawda, zawsze! Wystarczy spojrzeć na Mateusza Trędewicza i organizację Street Artists, którzy mieli pomysł i przyszli z nim do nas, a my wsparliśmy ich tak, jak mogliśmy najlepiej, w każdy mozliwy sposób. I tak zrodził się Turniej Muzyczny Rap Wars, którego 3 edycja zakończyła się w BDK kilka dni temu. Bardzo dziękujemy za słowa uznania.
Dodany 11.10.2017, 16:14 przez BDK
Ludzie coś by chcieli i sami nie wiedzą co, z indywidualną inicjatywą też kiepsko, bo boją się ośmieszenia, odpowiedzialności i brak zdolności organizacyjnych. Brawo BDK za kolejną propozycję! Więcej zrobić nie możecie ponad to, co już robicie, a ludzi z pomysłami i wolą do wspólnej pracy, chętnie przecież zawsze witacie.
Dodany 11.10.2017, 12:44 przez ja
I tak jest u nas ze wszystkim. Najwięcej do powiedzenia mają ci co nic nie robią,nigdzie się nie udzielają i w niczym nie uczestniczą. Eksperci od wszystkiego. Ale żeby kinkretnie. wziąść się do roboty to nie ma komu.
Dodany 26.09.2017, 22:18 przez Gabi H.
ostatni sprawiedliwy,na czym byleś?
Dodany 26.09.2017, 20:48 przez trol
dlatego pndze wywalone w błoto bo i tak nikt nie przyjdzie. Kinomaniacy z bożej łaski.. na fb pierwsi do zrzędzenia że kina nie ma a jak przychodzi co do czego to jeden z drugim dupe przed kompem grzeje i tyle z tego pitolenia
Dodany 26.09.2017, 20:39 przez Banaś
no bo masz seanse w czw, ptk, sb i ndz. A ktoS był moze?
Dodany 26.09.2017, 20:29 przez Zeb
No i frekwencja mega! Kilkanaście osób! ;I
Dodany 26.09.2017, 20:22 przez ostatni_sprawiedliwy
no, dobry pomysł. Ale w ogóle że wjazd free to mega!
Dodany 26.09.2017, 20:18 przez doniu
Świetna sprawa,ale skoro kino w Weekendy to nie lepiej zrobić 2-3 filmów? a nie tylko jeden?
Dodany 26.09.2017, 16:45 przez Andrzej
Ale jak bezpłatne,w sensie że nic?? Serio?????
Dodany 26.09.2017, 16:31 przez Konan
zajebi*ta sprawa,bylem na tym tofifeście,jak taki sam klimat będzie na innych seansach to wbijam
Dodany 26.09.2017, 16:28 przez filipek