AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Zmiana w rejestracji pojazdów

Od 13 listopada w Polsce zacznie obowiązywać ustawa wdrażająca system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów. Osoby rejestrujące pojazdy po tym terminie powinny wziąć pod uwagę, że czynności rejestracyjne mogą trwać dłużej niż dotąd.
Od 13 listopada 2017 roku w całej Polsce zacznie obowiązywać zmieniona ustawa - Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w niektórych innych ustawach (Sz. U. z 2017r.poz.1926).
Zmiany polegają na wdrożeniu Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) w zakresie przebudowy i modernizacji Centralnej Ewidencji Pojazdów.
Funkcjonowanie CEPiK docelowo poprawić ma jakość danych i wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego i bezpieczniejszy obrót pojazdami.
Przy rejestracji pojazdów po 13 listopada urzędnicy będą zobowiązani, by wprowadzać dane w czasie rzeczywistym - online.
Dotąd klienci składali dokumenty i w kolejnych dniach odbierali gotowe dowody rejestracyjne.
Procedura synchronizacji danych online może spowodować wydłużenie czasu obsługi przyszłych klientów wydziałów komunikacji, także w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa w Brodnicy.
Przepraszamy za utrudnienia.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.11.2017, 12:42 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 5127

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A nie dałoby się kiedyś ograniczyć konieczność wymiany tablic rejestracyjnych i numerów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania albo nawet sprzedaży w obrębie województwa? W Wlk. Brytanii w ogóle numery są przypisane do samochodu a nie właściciela, i nie mają związku z powiatem ani regionem kraju. Gdy sprzedają auto, to pewien odcinek z dowodu rej. sprzedawcy przekazuje się nabywcy jako dow. rej. tymczasowy, a drugi odcinek sprzedawca przesyła pocztą do DVLA (odpowiednik wydziału komunikacji w Polsce). Gdzieś tak za kilka tygodni DVLA przesyła też pocztą nowy dow.rej. na nowego nabywcę. Można?
Dodany 14.11.2017, 11:08 przez abcde
A to możliwe aby to trwało jeszcze dłużej? Ja myślałem że to i tak już bije wszystkie rekordy Widać Polska potrafi P.S W uk rejestracja 2 minuty bez wychidzenia z domu
Dodany 11.11.2017, 14:26 przez urzędnik
Zamiast przyspieszyć proces rejestracji to się go spowalnia.. "Klient dla Urzędu wszystko, a Urząd dla klienta nic [...]" - F.K
Dodany 10.11.2017, 18:05 przez Ferdek Kiepski