AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Matematycy w plenerze

W miniony weekend 3 i 4 listopada uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego odbyli spotkanie z matematyką w innych niż zwykle okolicznościach. Salę lekcyjną zorganizowano bowiem w gościnnych murach Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj" w Gaju Grzmięcy.
W zielonej matematycznej weekendowej szkole było 29 uczniów klasy trzeciej. To matematycy realizujący ten przedmiot licealny w zakresie rozszerzonym.
- Przyszłoroczni maturzyści bardzo intensywnie pracowali i z sukcesem pokonywali zawiłości matematycznych zadań. Umiejętności uzyskane podczas wielogodzinnej pracy z całą pewnością przyniosą pozytywne efekty np. na egzaminie maturalnym - mówi wicedyrektor i nauczyciel matematyki w III LO - Marek Jasiński, organizator matematycznego weekendu.
W traktacie wyjazdu uczniowie spędzali czas również na zabawie. Po wspólnie przygotowanej kolacji odbyła się projekcja filmu, którego bohaterkami były genialne matematyczki biorące udział w przygotowaniu pierwszych amerykańskich misji kosmicznych.
W sobotnie popołudnie uczniowie odwiedzili siedzibę Brodnickiego Paku Krajobrazowego, w której Małgorzata Gutowska prezentowała park jego faunę i florę, która czyni z BPK miejsce wyjątkowe. Był też spacer jesiennymi dróżkami ścieżki dydaktycznej.
Matematyczne wyjazdy stały się już tradycją szkoły, w bieżącym roku szkolnym odbył się już czwarty tego typu wyjazd. Wszyscy uczestnicy tej naukowej biesiady zgodnie twierdzą, że warto uczestniczyć w tego rodzaju inicjatywach, bo nauka w grupie to nie obowiązek, ale przyjemność.

Redakcja szkolnej strony internetowej III LO w Brodnicy

Dodano/zmodyfikowano: 10.11.2017, 13:22 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1548

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Przy okazji matematyki w przyrodzie (te skręty wokół łodygi!) należy też mówić o dobrych manierach. Może wówczas ten chłystek na pierwszym planie nie rozpierałby się tak i jego koleżanka na końcu ławki mogłaby siąść wygodniej.
Dodany 10.11.2017, 18:39 przez wychowawca starej daty