AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Narodowe święto z zespołem

11 listopada z okazji Święta Niepodległości Starosta Brodnicki i Burmistrz Brodnicy zaprosili mieszkańców na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Młodzi artyści zdobyli serca publiczności wspaniałym, profesjonalnym występem.

Na koncercie galowym zespołu "Mały Śląsk" z Radzionkowa w Brodnickim Domu Kultury zobaczyliśmy tańce narodowe oraz ludowe, m.in. śląskie, łowickie, kujawskie, góralskie. Były też pieśni i piosenki patriotyczne, a wszystko okraszone kolorowymi strojami i pełnym zaangażowaniem młodych, wspaniale przygotowanych artystów.

Barwny, żywiołowy spektakl tak podobał się brodnickiej publiczności, że dopiero po wielu występach na bis, pozwoliła artystom zejść ze sceny.

"Mały Śląsk" to zespół, który liczy blisko 200 członków podzielonych na kilka kategorii wiekowych, od najmłodszych (7-latki) do najstarszych (grupa Reprezentacyjna - osoby dorosłe).
W repertuarze zespołu znajdują się tańce i pieśni ze wszystkich regionów Polski. "Mały Śląsk" dużo koncertuje w Polsce i za granicami kraju. Wielokrotnie występował na festiwalach we Francji, Włoszech, Finlandii, Portugalii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Turcji, Hiszpanii i Niemczech, USA. Zespół jest pomysłodawcą i gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek".

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 14.11.2017, 08:57 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 516

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Wspaniały występ! Dzięki!
Dodany 14.11.2017, 11:05 przez ja