Wenderlich
Wolne miejsca na banery wyborcze

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

30 listopada w auli I LO w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów - najlepszym uczniom w regionie.
Najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych od lat mogą liczyć na stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Otrzymują je uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendystą może zostać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Kandydatów do stypendium typuje samorząd uczniowski, zgodnie z trybem określonym w statucie szkoły. Wnioski o przyznanie stypendium, wraz z uzasadnieniem, przedstawia się radzie szkoły, która zatwierdza jednego kandydata (w przypadku braku rady szkoły - rada pedagogiczna). Wniosek o przyznanie stypendium, zatwierdzony przez radę szkoły (radę pedagogiczną), dyrektor szkoły przedstawia kuratorowi oświaty, a kurator oświaty - za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej - Prezesowi Rady Ministrów.

Wśród osób tym roku otrzymały stypendia Prezesa Rady Ministrów są także uczniowie z powiatu brodnickiego:
Karolina Zientara z I LO w Brodnicy
Oliwia Gołębiewska i Sandra Czajka z ZS w Jabłonowie Pomorskim
Bartosz Leśniewski i Dominika Badaczewska z CKZiU w Brodnicy
Joanna Ramowska z III LO w Brodnicy
Agnieszka Gołębiewska z Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Górznie

Dla stypendystów i gości uczestniczących w spotkaniu wystąpili uczniowie I LO w Brodnicy, prezentując spektakl z muzyką filmową i musicalową.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.12.2017, 09:27 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 1046

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
widać nie mają! brawo dla artystów z ILO...
Dodany 04.12.2017, 16:02 przez aryl
Dziwię się Toruniowi, że mając w swoich szkołach tyle świetnych, na wysokim poziomie inicjatyw, wzięli do uświetnienia uroczytości tę pretensjonalną śpiewogrę geografa z Brodnicy. Przecież to urąga powadze uroczystości.
Dodany 04.12.2017, 09:35 przez filipek