Sfinansowano: KW PSL

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Gimnazjaliści o Krasickim

Gimnazjaliści z siedmiu szkół wzięli udział w konkursie „Mistrzowie literatury polskiej”, pod hasłem „Ignacy Krasicki – życie, twórczość, epoka”. Do polonistycznej rywalizacji zaprosili organizatorzy konkursu z SP w Pokrzydowie. 29 listopada 2017 roku w ZS w Pokrzydowie odbył się czwarty finał konkursu dla gimnazjalistów W szranki stanęły drużyny z siedmiu szkół, nie tylko naszego powiatu. W pierwszej części konkursu uczniowie pisali test, składający się z dwudziestu pięciu, czasami podchwytliwych pytań zamkniętych. - W tej części konkursu najlepsze okazały się: Danuta Florkiewicz z Gimnazjum w Pokrzydowie, Wiktoria Kołodziejczyk z Gimnazjum w Radzikach Dużych oraz Alicja Kryczka z Gimnazjum w Szczuce. W drugiej części konkursu trzyosobowe drużyny chwaliły się umiejętnościami analizy i interpretacji tekstów Krasickiego – bajki „Kruk i lis” i satyry „Świat zepsuty”- informuje Emilia Grochowska, pomysłodawczyni konkursu. W finale konkursu najlepsze wyniki osiągnęli: I miejsce - uczniowie z Gimnazjum w Szczuce (opiekun: Małgorzata Gorczewska), II – dziewczęta z Jabłonowa Pomorskiego (opiekun: Mirosława Kłosowska), III – uczennice z pokrzydowskiego gimnazjum (opiekun: Małgorzata Wagner). Konkurs został wzbogacony o prezentację z realizacji projektu gimnazjalnego „Profilaktyczny charakter bajek i satyr Ignacego Krasickiego”. W skład komisji konkursowej wchodzili nauczyciele, opiekunowie drużyn, wspierani przez pana Stanisława Czajkowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Konkurs zakończono wręczeniem nagród i dyplomów przez Barbarę Kopańską, dyrektora ZS w Pokrzydowie i Stanisława Czajkowskiego. Wśród fundatorów nagród są: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Rada Rodziców przy ZS w Pokrzydowie, Stowarzyszenie „Zgodnie z naturą i tradycją” ze Zbiczna, dyrektor ZS w Pokrzydowie oraz prywatni sponsorzy. Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.12.2017, 09:03 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 540

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
o Krasickim: Biskup warmiński, gładysz gładkich sentymentów, Nie lubi mieć o wiarę trudności i zakrętów. Czyli w tej, czyli w owej wierze żyć, jest jedno: Lepiej zawsze w rozkoszy niż tam, kędy biedno.
Dodany 05.12.2017, 10:46 przez genia