AKTUALNO¦CI > Starostwo Powiatowe > Gimnazjali¶ci o Krasickim

Gimnazjali¶ci z siedmiu szkół wzięli udział w konkursie „Mistrzowie literatury polskiej”, pod hasłem „Ignacy Krasicki – życie, twórczo¶ć, epoka”. Do polonistycznej rywalizacji zaprosili organizatorzy konkursu z SP w Pokrzydowie. 29 listopada 2017 roku w ZS w Pokrzydowie odbył się czwarty finał konkursu dla gimnazjalistów W szranki stanęły drużyny z siedmiu szkół, nie tylko naszego powiatu. W pierwszej czę¶ci konkursu uczniowie pisali test, składaj±cy się z dwudziestu pięciu, czasami podchwytliwych pytań zamkniętych. - W tej czę¶ci konkursu najlepsze okazały się: Danuta Florkiewicz z Gimnazjum w Pokrzydowie, Wiktoria Kołodziejczyk z Gimnazjum w Radzikach Dużych oraz Alicja Kryczka z Gimnazjum w Szczuce. W drugiej czę¶ci konkursu trzyosobowe drużyny chwaliły się umiejętno¶ciami analizy i interpretacji tekstów Krasickiego – bajki „Kruk i lis” i satyry „¦wiat zepsuty”- informuje Emilia Grochowska, pomysłodawczyni konkursu. W finale konkursu najlepsze wyniki osi±gnęli: I miejsce - uczniowie z Gimnazjum w Szczuce (opiekun: Małgorzata Gorczewska), II – dziewczęta z Jabłonowa Pomorskiego (opiekun: Mirosława Kłosowska), III – uczennice z pokrzydowskiego gimnazjum (opiekun: Małgorzata Wagner). Konkurs został wzbogacony o prezentację z realizacji projektu gimnazjalnego „Profilaktyczny charakter bajek i satyr Ignacego Krasickiego”. W skład komisji konkursowej wchodzili nauczyciele, opiekunowie drużyn, wspierani przez pana Stanisława Czajkowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Konkurs zakończono wręczeniem nagród i dyplomów przez Barbarę Kopańsk±, dyrektora ZS w Pokrzydowie i Stanisława Czajkowskiego. W¶ród fundatorów nagród s±: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Rada Rodziców przy ZS w Pokrzydowie, Stowarzyszenie „Zgodnie z natur± i tradycj±” ze Zbiczna, dyrektor ZS w Pokrzydowie oraz prywatni sponsorzy. Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Ľródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.12.2017, 09:03 , Komentarzy: 1, wy¶wietleń: 164

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowi± prywatne opinie użytkowników. Je¶li uważasz, że który¶ wpis naruszył prawo, zgło¶ go do usunięcia.
o Krasickim: Biskup warmiński, gładysz gładkich sentymentów, Nie lubi mieć o wiarę trudno¶ci i zakrętów. Czyli w tej, czyli w owej wierze żyć, jest jedno: Lepiej zawsze w rozkoszy niż tam, kędy biedno.
Dodany 05.12.2017, 10:46 przez genia