Wolne miejsca na banery wyborcze

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Postawa godna pochwały

60-letnia nauczycielka z Brodnicy, wykazała się postawą godną naśladowania. Na początku lipca bieżącego roku, kobieta zapobiegła wypadkowi autokaru z dziećmi jadącymi na wycieczkę do Hiszpanii. Wszystko działo się na autostradzie A-2 w kierunku Łodzi, w pędzącym ponad 80 km/h autobusie z dziećmi kierowca stracił przytomność. Natychmiastowe działanie nauczycielki spowodowało zatrzymanie autobusu. Za swój bohaterski czyn Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, insp.Jarosław Nowatkowski, wręczył nauczycielce list gratulacyjny i upominki.
Przedwczoraj (4.12.) Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy insp. Jarosław Nowatkowski, wręczył 60-letniej nauczycielce Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy, list gratulacyjny i upominki za postawę i bohaterskie zachowanie w trakcie wycieczki. Wszystko działo się na początku lipca bieżącego roku podczas wycieczki do Hiszpanii. Nauczycielka wspólnie z innymi wychowawcami i uczniami podróżowała rejsowym autobusem autostradą A-2. Znajdując się kilkanaście kilometrów za Warszawą kierowca autobusu podczas jazdy stracił przytomność. Nauczycielka widząc całą sytuację instynktownie złapała za kierownicę i stojąc obok omdlałego kierowcy zaczęła hamować. Autobus pędził z prędkością ponad 80 km/h na zatłoczonej autostradzie. Kobieta zjechała na pas awaryjny. Autobus obijał się o barierki ale kobieta zdołała go zatrzymać. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia. Bohaterskie zachowanie nauczycielki prawdopodobnie zapobiegło tragedii. Po całym zdarzeniu wycieczka bezpiecznie dotarła do celu podróży z innym kierowcą.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 06.12.2017, 19:31 , Komentarzy: 9, wyświetleń: 5688

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
wycieczka do Hiszpanii z jednym kierowcą?? jaja sobie robią !!!
Dodany 08.12.2017, 23:24 przez ktoś
Nauczyciele z tej Szkoły są świetnie przygotowani do trudnych sytuacji. Ciężko pracują każdego dnia. Super osoby z wielkimi "serduchami". Wspierajmy ich i pokazujmy ich pracę i zaangażowanie.
Dodany 08.12.2017, 10:10 przez Stanisław
Niski ukłon Pani nauczycielko od emerytowanego, zawodowego kierowcy.Pokazała Pani szybki refleks i przytomność umysłu na najwyższy poziomie, dzięki czemu nie doszło do tragedii. Jeszcze raz wielki"szacun" dla Pani
Dodany 07.12.2017, 12:59 przez emeryt kierowca
Drodzy moi nie prezent się liczy,lecz postawa i pamięć,tych którzy wręczają upominek. Policja stanęła na wysokości zadania i nie ma co drzeć kotów. Brawo Policja.
Dodany 07.12.2017, 12:44 przez Piotr Wisiński
Gratulacje :) Piękna postawa :) Ale z całym szacunkiem... "prezent" powala na kolana... wstyd!
Dodany 07.12.2017, 11:53 przez nauczycielka
dostała upominki: reklamówkę, podkładkę pod mysz, notes i długopis
Dodany 07.12.2017, 00:43 przez filipek
Trzeba przed wyjazdem prosić o aktualne badania lekarskie kierowcy na taki daleki kurs.
Dodany 06.12.2017, 23:04 przez nocnypatrol
A organu prowadzącego szkołę nie stać na jakiś bukiet i proste, ludzkie podziękowania za wzorowe postępowanie nauczycielki? Dziwne...
Dodany 06.12.2017, 20:29 przez he
Iwona, czytałyśmy już o tym w "Czasie". Niesamowite. Pozdrawiają dawne koleżanki ze Strzyg😀😀😀
Dodany 06.12.2017, 19:50 przez E.M.T.