Wolne miejsca na banery wyborcze

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Zmiany w systemie gospodarowania odpadami

Urząd Miejski w Brodnicy uprzejmie informuje, iż w związku z wprowadzeniem ujednoliconego dla całego kraju Wspólnego Systemu Segregacji Odpadów (WSSO) z dniem 1 stycznia 2018r. zmieni się system gospodarki odpadami na terenie miasta Brodnicy. Najistotniejsza zmiana będzie dotyczyła zabudowy jednorodzinnej oraz kamienic (w których nie ma możliwości ustawienia pojemników). Dla tych nieruchomości nowością będą worki w kolorze niebieskim z opisem "PAPIER" przeznaczone do gromadzenia odpadów w postaci papieru. Powodem zaistniałej zmiany jest określenie papieru jako odrębnego strumienia odpadów. Nie będzie można, tak jak do tej pory, gromadzić go w workach w kolorze żółtym. Od 1 stycznia 2018r. właściciele nieruchomości z zabudową jednorodzinną i kamienic, do segregacji odpadów, będą otrzymać trzy worki w następujących kolorach:
- zielonym z opisem "SZKŁO" (do gromadzenia szkła)
- żółtym z opisem "METALE i TWORZYWA SZTUCZNE" (do gromadzenia metali, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych)
- niebieskim z opisem "PAPIER" (do gromadzenia papieru i tektury).

Inf.: Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 07.12.2017, 11:37 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1217

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
"Nie ma możliwości ustawienia pojemnikow" w całym powiecie gdzie przetarg na odbiór surowca wygrało Wąbrzeźno jakoś jest możliwość ustawienia pojemników. Ale lepiej rozdawać po jednym worku który na koniec zozerwa koty lub psy !!!
Dodany 08.12.2017, 08:11 przez Garu
..a potem te wszystkie worki zostaną wrzucone do jednego wielkiego pojemnika. Jestem całym sercem za ekologią oczywiście, ale jednocześnie w polskich realiach nieco trudno o brak sceptycyzmu.
Dodany 07.12.2017, 23:46 przez Ekolog