Wenderlich
Sfinansowano: KW PSL

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > SP2 w Brodnicy koduje i nagrody otrzymuje

W ogólnopolskim konkursie "Czekając na Święta... uczymy się programować" zorganizowanym przez firmę EduSence, z SP2 w Brodnicy wzięły udział nauczycielki: Elżbieta Kupczyk z klasą IIa, Justyna Lewandowska z klasą IIIb i Krystyna Kaźmierczak z klasą IIIc.

Celem projektu było zainteresowanie dzieci programowaniem, poszerzenie ich umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych. Codziennie uczniowie z ciekawością wykonywali jedno zadanie związane z programowaniem, przypisane do danego dnia w kalendarzu adwentowym.

Do rozwiązywania zadań użyli ozobotów, mat edukacyjnych z kolorowymi kubkami i kartami pracy. Powstały trasy dla ozobotów na rysunkach slalomu, Mikołaja, skarpet świątecznych, cyfrowego ślimaka, prac plastycznych do legendy "O smoku wawelskim" i legendy "O poznańskich koziołkach" oraz wspaniały napis "Wesołych świąt" i wiele innych. Dużym powodzeniem cieszyły się zadania na macie edukacyjnej z wykorzystaniem kolorowych, plastikowych kubeczków. Na zajęciach dzieci tez odkodowywały rysunki za pomocą graficznych dyktand. Kodowanie odbywało się także na zajęciach
z wychowania fizycznego. W ostatnim dniu do klas zawitał Mikołaj z prezentami. Upominki dla klasy IIa zostawił w różnych zakątkach szkoły, a drogę do nich zakodował. Dzieci dzięki kodom odnalazły prezenty. Pomysłowy był w tym roku Mikołaj. Uczniowie klasy IIIc wykonali również plakaty na temat programowania.

Dzięki projektowi dzieci doskonaliły pracę w grupach, uczyły się dokładności, staranności, przewidywania efektów swojej pracy, a także uczyły się dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie oraz kształtowały kreatywność i analityczne myślenie.

Wychowawczynie klas zamieszczały zdjęcia i relacje z wykonanych zadań na portalu społecznościowym Facebook – na grupie – "Uczymy dzieci programować". Dziękujemy Pani Annie Świć i Panu Rafałowi Mitkowskiemu za przygotowanie projektu i opracowaniu zadań dla dzieci.

W dniu 10 stycznia 2018 r. firma EduScence ogłosiła wyniki konkursu.
Miło nam poinformować, że nauczycielki z naszej szkoły nagrodzone. Otrzymały następujące nagrody:
Elżbieta Kupczyk – robota ozobot i pakiet książek "Edukacja Wczesnoszkolna" cz. 1 i 2
Justyna Lewandowska – pakiet książek "Edukacja Wczesnoszkolna" cz. 1 i 2
Krystyna Kaźmierczak - pakiet książek "Edukacja Wczesnoszkolna" cz. 1 i 2
Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zdobycia nagród.
Czekamy z niecierpliwością na następne projekty z elementami programowania.

Elżbieta Kupczyk
źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 12.01.2018, 01:14 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 967

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.