AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Drzwi otwarte w CKZiU

Uczniowie CKZiU prezentowali swoim młodszym kolegom gimnazjalistom ofertę kształcenia w szkole. 31 stycznia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowano Drzwi Otwarte szkoły.

W budynkach przy ul. Mazurskiej uczniowie zdobywają zawody: technika mechatronika, informatyka, ekonomisty, logistyka, technika organizacji reklamy oraz technika cyfrowych procesów graficznych.

W szkole przy ulicy Karbowskiej kształci się techników hotelarstwa, architektury krajobrazu, rolnictwa, mechanizacji rolnictwa oraz techników żywienia i usług gastronomicznych, a także w szkole branżowej I stopnia, np. sprzedawców.
CKZiU to także obiekty przy Alei Leśnej, gdzie młodzież może zdobywać zawód technika budownictwa oraz fryzjera i mechanika pojazdów samochodowych.

- W formie prezentacji multimedialnych przedstawiono gimnazjalistom specyfikę poszczególnych zawodów, przedmioty zawodowe nauczane w szkole, a także możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Gimnazjaliści mogli też przekonać się, na czym polega praca w różnych zawodach. I tak na przykład w pracowni hotelarskiej obejrzeli scenkę zameldowania gościa, pokaz parzenia herbaty po angielsku oraz pokaz baristyczny, uczennice szkoły branżowej zademonstrowały im obsługę kasy fiskalnej. Uczniowie zapoznali się również z ważnym atutem CKZiU, czyli stażami zagranicznymi w ramach programu Erasmus. Zwiedzali też pracownie, rozmawiali z uczniami CKZiU, w doskonale wyposażonej pracowni gastronomicznej czekał na nich poczęstunek: sałatka, rogaliki i pieczone na bieżąco kruche ciastka - informuje Barbara Stefańska z CKZiU w Brodnicy.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 09.02.2018, 13:18 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1372

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.