AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > W poszukiwaniu bohaterów

Uczniowie wszystkich szkół z Jabłonowa Pomorskiego wzięli udział w grze miejskiej, której celem było odkrywanie lokalnych patriotów i ludzi godnych naśladowania.

30 stycznia 2018 r. z inicjatywy grupy projektowej Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim zorganizowano grę miejską, w czasie której uczniowie poznawali lokalną historię i ludzi w niej znaczących.

Uczestnicy gry poznali życiorysy burmistrza Władysława Barańskiego, Benedykta Konkola, księży Juliana Dzionary i Witolda Kiedrowskiego oraz wydarzenia z dziejów Jabłonowa Pomorskiego w chwili odzyskiwania niepodległości i powrotu Pomorza w 1920r. do wolnej Polski. Uczniowie wykonywali także plakaty przedstawiające życie, działalność i misję patronki Jabłonowa Pomorskiego Bł. Matki Marii Karłowskiej.

Grę przygotowała grupa projektowa Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym: Wiktoria Dzierżewicz, Alicja Przeracka, Piotr Piotrowski pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół Ewy Rzepki, Karoliny Pasternackiej i Dariusza Maślińskiego.

- Za współpracę na punktach kontrolnych dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pracownikom Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Państwu Edycie i Michałowi Konkol, Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim. W trakcie realizacji gry wykorzystano materiały wypracowane w trakcie projektu Nasze Wielkie Historie- informują organizatorzy gry w Jabłonowie.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 09.02.2018, 14:19 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 368

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Uczniowie wszystkich szkół z Jabłonowa (raptem 2 ) Chyba z gminy Jabłonowo Pomorskie bo byli również uczniowie ze SP w Góralach
Dodany 11.02.2018, 20:57 przez xxx