AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Patriotycznie w CKZiU

W CKZiU w szkole przy ul. Mazurskiej zakończono realizację trzech trzech przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu "Szkoła Młodych Patriotów".
- "Szkoła Młodych Patriotów" to projekt zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W tym roku odbywa się już jego V edycja - szczególnie ważna, ponieważ realizacja odbywa się w roku szkolnym 2017/2018, ogłoszonym przez Minister Edukacji Rokiem dla Niepodległej. Uczestnictwo w projekcie jest więc jednocześnie formą przygotowania uczniów CKZiU do obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości- informuje Barbara Stefańska z CKZiU w Brodnicy.

Finał Konkursu Recytatorskiego
14 uczniów wyłonionych podczas eliminacji klasowych prezentowało wiersze oraz fragmenty prozy o tematyce patriotycznej.
Zwyciężyła Klaudia Rudnik z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, która zaprezentowała teksty pod hasłem" Co powiedziałby współczesnym Polakom Marszałek Piłsudski. Konkurs Zorganizowały panie Barbara Stefańska i Dorota Katolicka.
Konkurs Plastyczny z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Klasy prezentowały plakaty wykonane w dowolnej technice. Zwyciężył plakat wykonany przez uczennice klasy II Techniku Organizacji Reklamy - Małgorzatę Klonowską i Natalię Muszyńską. Organizacją konkursu zajmowały się panie Justyna Bartoszewska i Elżbieta Gaca.

Konkurs Literacki "Małe ojczyzny w literaturze"
I miejsce – Dominika Badaczewska z klasy IV Technikum Żywienia i Hotelarstwa. Konkurs zorganizowały panie Małgorzata Wróblewska i Diana Zabłotna.
W CKZiU nadal realizowane są inne zadania "Szkoły Młodych Patriotów". Nad całością działań czuwa szkolny koordynator, Iwona Zielińska.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 13.02.2018, 08:44 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 489

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.