AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Konkurs wiedzy o Annie Wazównie

W ramach obchodów 450. rocznicy urodzin Anny Wazówny Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w Konkursie Wiedzy o Annie Wazównie.
Szkoły, które do 20 marca br. zgłoszą swój udział (karta zgłoszenia), same przeprowadzą 11 kwietnia br. I etap konkursu. Przygotowane przez pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika testy, prześlemy pocztą. Do II etapu, każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech uczniów, którzy uzyskają z testu największą liczbę punktów, ale nie mniejszą niż 60% możliwych do zdobycia punktów.
II i III etap odbędą się na dwa dni przed 450. urodzinami królewny Anny Wazówny, tj.15 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim.
Testy i pytania do części ustnej opracują: historyk sztuki i badaczka dziejów Anny Wazówny mgr Alicja Saar-Kozłowska oraz prof. Jarosław Dumanowski i dr hab. Agnieszka Wieczorek z Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu.
W razie problemów z dotarciem do literatury deklarujemy, że na życzenie szkoły lub ucznia wszystkie zawarte w bibliografii pozycje, udostępnimy w wersji elektronicznej.
Wszelkie pytania czy wątpliwości dotyczące udziału w konkursie prosimy kierować do pani Beaty Urbańskiej z Kancelarii Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego na adres lub telefonicznie pod numerem 56 62 18 390.
Wykaz publikacji, z którymi powinni zapoznać się uczestnicy konkursu tutaj.
Regulamin Konkursu wraz z załącznikami tutaj.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 13.03.2018, 17:17 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 452

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.