AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Wieczór w I LO

7 marca w bibliotece I LO w Brodnicy odbył się "Wieczór poezji angielskiej i amerykańskiej". Spotkanie było swego rodzaju hołdem dla genialnego polskiego poety, krytyka literackiego i tłumacza, Stanisława Barańczaka. Wszystkie wiersze, które zostały zaprezentowane podczas wieczoru, są jego przekładem. Niemniej jednak, była to również okazja, by przedstawić mniej znaną stronę poezji angielskiej i amerykańskiej.
Uczestnicy wieczoru mieli okazję wysłuchać dzieł takich poetów jak W.H. Auden, Elisabeth Bishop, Arthur Guiterman, Philip Larkin, Ogden Nash, czy John Updike. Nie zabrakło również tekstu liderów rockowego zespołu wszechczasów - Johna Lennona i Paula McCartney'a.
Utwory poetyckie przeplecione zostały piosenkami w języku angielskim w wykonaniu uczniów i naszej nauczycielki języka angielskiego - Anny Ćwiklińskiej, która dała pomysł przedsięwzięciu i zorganizowała ten wieczór we współpracy z biblioteką szkoły oraz uczniami.
Klimatyczna atmosfera została podkreślona przez elementy kultury brytyjskiej i amerykańskiej, zapalone świece i fragmenty muzyki legendarnego zespołu brytyjskiego Dead Can Dance.

I LO

Dodano/zmodyfikowano: 13.03.2018, 12:04 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 274

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.