MOJA

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Uwaga. Remonty na krajowej 15

Na drodze krajowej nr 15, w okolicach Brodnicy można się spodziewać zwężeń i ograniczeń prędkości związanych z pozimowymi remontami. Trwają też prace w Tamie Brodzkiej, w miejscu gdzie od lat jezdnia się zapada.
Wielokrotne naprawiono "zapadlisko" w Tamie Brodzkiej na 304 km, ale nie bez trwałego efektu. Pod koniec października 2015 roku położono nową nawierzchnię, odcinek oznaczono ograniczeniem prędkości do 60 km/h i zakazem wyprzedzania. Nie zabrakło również znaku ostrzegającego o nierównościach na drodze. Krótko po remoncie asfalt wyglądał tak samo jak przed. W ubiegłym tygodniu doszło w tym miejscu do kolizji trzech pojazdów. Wczoraj rozpoczęły się prace naprawcze, a dziś po południu remont odcinka drogi ma się zakończyć.
Jak informuje Tomasz Okoński, rzecznik GDDKIA w Bydgoszczy planowana jest duża "Rozbudowa drogi krajowej nr 15 na odc. Tywola – Brodnica – Tama Brodzka (Etap III: Brodnica - Tama Brodzka)", która obejmie również niebezpieczny odcinek w Tamie Brodzkiej. Prace projektowe mają zakończyć się we wrześniu tego roku, a przystąpienie do realizacji zadania zaplanowano w 2019 roku.
Obecnie prace drogowe na DK 15 prowadzone są od ul. Sikorskiego do Wielkiego Głęboczka. Na trasie miejscami obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości. Prace mają potrwać do piątkowego popołudnia. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

Dodano/zmodyfikowano: 11.04.2018, 10:48 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 1640

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jakich mamy specjalistów w szpitalu takich samych mamy specjalistów od dróg , wszędzie są potrzebni do rozpoznania sytuacji policjanci ,to nie zły kierunek o ile się orientuje to w policyjnych czy wojskowych szpitalach mamy naprawdę dobrych fachowców medycznych ,może by tak przenieść policje do szpitala zaś lekarzom dać w łapy lizaki i wysłać na drogi.
Dodany 13.04.2018, 15:51 przez Podatnik
gdyby kasa była od prywatnego inwestora... a tak mamy państwowe (przepraszam kumatych,nasze z podatków) pieniądze to mamy co mamy
Dodany 13.04.2018, 10:50 przez takwkołomacieju
A co z zapadliskami na długości 25 km na drodze 543 w kierunku Jabłonowa Pom. Droga zagraża bezpieczeństwu.
Dodany 12.04.2018, 10:52 przez Greg
Nalano nowy dywanik. Nic to nie da. za miesiąc bedzie to samo. Pieniadze wyrzucane w bagno. Trzeba zrobić raz porzadnie
Dodany 11.04.2018, 16:40 przez jarek
ktoś powinien podać do sądu te GDDKA,za zaniedbania w utrzymaniu jezdni ,jak by tak zapłacili odszkodowania to nauczyli by się jak zabezpiecza się jezdnie przed zapadaniem na terenie podmokłym
Dodany 11.04.2018, 11:56 przez ben