MOJA

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży i zniszczenia mienia

Brodniccy dzielnicowi ustalili i zatrzymali sprawców, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli fotopułapkę oraz zniszczyli lampy halogenowe na terenie jednej z prywatnych posesji. Para zatrzymanych sprawców trafiła do policyjnego aresztu w Brodnicy. Mężczyzna (67 l.) usłyszał zarzut kradzieży, a jego 57-letnia konkubina kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (14.04.) brodnicki dyżurny został poinformowany przez właściciela prywatnej posesji z miejscowości Czystebłota o kradzieży fotopułapki i zniszczeniu lamp halogenowych. Pod wskazany adres, dyżurny wysłał dzielnicowych. Funkcjonariusze podczas rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że podczas jego kilkudniowej nieobecności, ktoś ukradł jego sprzęt i zniszczył lampy. Właściciel wycenił straty na ponad 1200 zł. Dzielnicowym nie długo zajęło ustalenie sprawców. Jeszcze tego samego dnia, zapukali do drzwi domu 67-latka i jego 57-letniej konkubiny. Jak się okazało, dzień wcześnie para weszła na teren posesji zgłaszającego i ukradła fotopułapkę, po czym przynieśli ją do domu, rozbili na drobne elementy i wyrzucili do śmieci. Kobieta wróciła sama na teren posesji i drewnianym kijem zniszczyła trzy lampy halogenowe. Sprawcy tych przestępstw zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie. Wczoraj (15.04.) usłyszeli oni zarzuty kradzieży cudzego mienia, a kobieta dodatkowo zniszczenia mienia, za co odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.04.2018, 09:28 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 941

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.