AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Przez manewr kierowcy osobówki, motocyklista wypadł z drogi

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło w miniony piątek (13.04.) w miejscowości Łaszewo. Ranny w zdarzeniu został 67-letni motocyklista. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 20-letniemu kierowcy osobówki.

W miniony piątek (13.04.) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie wypadku drogowego w miejscowości Łaszewo. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, że kierujący vw golfem, nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania, zjechał na przeciwny pas ruchu, na którym znajdował się motocyklista wyprzedzający inny pojazd i uderzył w bok motocykla. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wywrócił się na polu. 67-latek z obrażeniami ciała trafił do brodnickiego szpitala. 20-letni kierowca golfa był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Brodniccy policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy! Motocyklistę nie chronią poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. O swoje bezpieczeństwo kierowca jednośladu musi dbać sam. Kierowco osobówki! Zwracaj szczególną ostrożność na motocyklistów podczas wykonywania manewrów. Nie nadużywajmy gazu. Dbajmy na drodze o siebie, swoich pasażerów i innych uczestników dróg.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.04.2018, 10:27 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 474

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Kolejny młody ułan.Do przodu i rura.
Dodany 17.04.2018, 22:38 przez max44
Moze przy okazji przydaloby sie zwrocic uwage na jakosc nawierzchni na tym odcinku drogi WOJEWODZKIEJ ktora pozostawia wiele do zyczenia i o wypadek motocyklem w tym miejscu nie trudno. Nawet bez udzialu osob trzecich.
Dodany 16.04.2018, 14:20 przez Kierowca. Platnik podatkow