AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Niewybuch znaleziony podczas prac ziemnych

Niewybuch najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony w miejscowości Zasady, w powiecie brodnickim, w trakcie prac polowych. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.
W minionym tygodniu, dyżurny brodnickiej Policji otrzymał informację, że w miejscowości Zasady w trakcie prac polowych znaleziono niewybuch. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że właściciel gospodarstwa podczas prac polowych ujawnił przedmiot przypominający pocisk moździerzowy najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów, a następnie przekazali znalezisko żołnierzom z Chełmna.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Nie wolno dotykać niebezpiecznego znaleziska.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.04.2018, 10:20 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1140

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.