AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Ponad 100 g amfetaminy przewoził w samochodzie

Brodniccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w aucie przewoził ponad 100 g amfetaminy. W jego mieszkaniu kryminalni ujawnili również marihuanę. Natomiast 16-letnia pasażerka, która z nim podróżowała, była poszukiwana, gdyż oddaliła się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. 35-letni brodniczanin usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych oraz dwa zarzuty handlu tymi substancjami, a nastolatka powróciła do ośrodka.

W miniony poniedziałek (14.05.) brodniccy policjanci przy ul. Lidzbarskiej w Brodnicy, zatrzymali do kontroli drogowej forda focusa. 35-letni kierowca oraz jego 16-letnia pasażerka zostali wylegitymowani i ich dane sprawdzone zostały w policyjnej bazie danych. Okazało się, że 16-latka uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Funkcjonariusze przeszukali pojazd, którym poruszali się brodniczanie. W samochodzie policjanci ujawnili zawinięty w folię aluminiową biały proszek. Policjanci mając podejrzenie, że jest to substancja zakazana, zatrzymali 35-latka i przetransportowali go do brodnickiej komendy. Jego losy podzieliła również poszukiwana pasażerka. Jak się okazało, substancja, którą przewoził mężczyzna to amfetamina o wadze ponad 100 g. W mieszkaniu brodniczanina policjanci ujawnili również 0,55 g marihuany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych oraz dwóch zarzutów sprzedaży tych substancji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziewczyna trafiła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z którego uciekła.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.05.2018, 10:46 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2156

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.