AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Caritas rozpoczyna budowę

15 maja przy ul. Gajdy w Brodnicy symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się budowa nowego obiektu Brodnickiego Centrum CARITAS.
Brodnicki Caritas rozpoczyna rozbudowę i modernizację siedziby przy ul. Gajdy w Brodnicy. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu "Zwiększony dostęp do usług społecznych, dzięki inwestycji Brodnickiego Centrum Caritas w infrastrukturę społeczną".
Projekt realizowany jest ze środków RPO województwa Kujawsko- Pomorskiego, przy udziale środków rządowych, samorządowych i prywatnych.
Dzięki nowym obiektom już niedługo podopieczni bursy szkolnej (dla 60 uczniów) i Środowiskowego Domu Samopomocy, które działają przy Caritas, będą mieli miejsce na codzienne zajęcia i terapię.
Stare budynki mieszczące te placówki zostaną rozebrane. W wyniku realizacji inwestycji zmienią się kaplica i pomieszczenia administracyjne, powstanie również nowa kotłownia. Wartość projektu to 7,4 miliona złotych, dofinansowanie z RPO wyniesie 6,3 miliona złotych. Prace budowlane ruszą na przełomie kwietnia i maja, a całość inwestycji powinna zakończyć się w lutym 2019 roku.
W uroczystej inauguracji inwestycji w Caritas uczestniczyli m.in. J.E biskup Wiesław Śmigiel, duchowni, poseł Zbigniew Sosnowski, Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa, starosta Piotr Boiński, Burmistrz Miasta, samorządowcy z powiatu brodnickiego.

Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 16.05.2018, 12:35 , Komentarzy: 10, wyświetleń: 1927

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
o pozycji i przywilejach kościoła decyzdują politycy także ci lokalni. Widzieliście kiedyś żeby jakąkolwiek inną, ale miejską czy gminną inwestycję inaugurowano z taką pompą i przy udzile tylu lokalnych i wojewódzkich polityków. Oni wszyscy przyjechali tu zlizywać śmietanę z kolan hierarchów.
Dodany 18.05.2018, 09:53 przez filipek
caritas,jak zwykle ślepa i głucha inwestycja ,dzieci niech się stacjonują w internatach pod opieką dobrych nauczycieli ,dla starszych dom pomocy społecznej , z tym że nie bezrobocie, praca i jeszcze raz praca ,resocjalizacja nie polega tylko na dawaniu coś za darmo ,tam wiele osób leni się tylko z tego powodu że państwo i księża udają jacy są troskliwi o niedolę społeczną,a tak naprawdę jedni i drudzy diabła warci ,wszyscy tego typu dobroczyńcy żyją tylko i wyłącznie z podatnika , na pewno dodatkowe miejsca pracy dla znajomków , no i dotację dla darmozjadów ,to tyle da co Brodnicki szpital
Dodany 17.05.2018, 15:40 przez Jurek
A ja bardzo proszę o skrupulatne rozliczenie materiału budowlanego i faktur... Jeżeli już budujemy wielomilionowa inwestycje to niech te pieniądze w całości będa przeznaczone na budowę. A nie na prywatne budowy współpracowników !!!
Dodany 17.05.2018, 12:43 przez Sumienie
a to znaczy, że bezdomnych przybędzie....skoro się rozbudowują.....masakra
Dodany 17.05.2018, 07:46 przez ja
Kto słucha biskupa zostaje to zostaje mu goła d... , biskupi się cieszą że władze tego kraju ośmieszą ,jestem katolikiem lecz nie alkoholikiem ,widzę co się dzieje , kościoły kler się bogacą a wierny biednieje ,niech ktoś powie czy biskupi nie rządzą i ubierają się jak królowie ,zastanówcie się biskupi , czy ten co rządzi w niebie waszą głupotę kupi ,tam nie będzie ,pieniędzy berła z złota ,lecz rozliczona z fałszu i wasza głupota .
Dodany 16.05.2018, 20:51 przez Katolik
123 tysiące złotych na mieszkańca. Kurde, za tyle może skromny dom postawić
Dodany 16.05.2018, 18:26 przez lal
nich budują ,bo jak pisiory porządzą jeszcze parę lat to wszyscy będziemy chodzić tam na zupkę
Dodany 16.05.2018, 18:22 przez Frnula
Styś, klechy teraz mają kasę. Ci złodzieje z Rządu podobno teraz im wpłacają na konto.
Dodany 16.05.2018, 18:12 przez Jeszcze wolny brodniczanin
A żeby dzieci w Brodnicy miały plac zabaw to se mieszkańcu zagłosuj na Niveę!
Dodany 16.05.2018, 16:12 przez filipek
To się klechy wykosztują...
Dodany 16.05.2018, 16:11 przez Styś