MOJA

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > XIII Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny

13. edycja Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego "Jarmark z królewną Anną" odbędzie się 22 lipca br. na przedzamczu w Brodnicy. Do tej pory zgłosiło się 69. wystawców oraz stoiska, które przygotowuje Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej "Ekołan" pana Mieczysława Babalskiego.
Podczas jarmarku sprzedawane będą m.in.: żywność ekologiczna certyfikowana, miody, dania regionalne, pieczywo, nabiał, tradycyjne domowe wędliny, warzywa, przetwory warzywne i owocowe, przyprawy, ekologiczne soki, produkty z grupy tzw. zdrowej żywności, rośliny, drzewka i krzewy, wyroby rzemiosła artystycznego, zabawki eko, wiklina, naturalne kosmetyki do twarzy, ciała, włosów oraz kąpieli i aromaterapii i wiele innych.
Podczas imprezy 5 Kół Gospodyń Wiejskich ze Zbiczna, Bartniczki, Janówka, Nieżywięcia, Bukowca na swoich stoiskach, przygotują lokalne potrawy, których degustacją odbywać się będzie o godzinie 14.00 i 16.00. Oprócz tego na jarmarku znajdziemy Wioskę Ginących Zawodów, kilkanaście stanowisk w Miasteczku Zdrowia, DARMOWE Wesołe Miasteczko Przedszkoliada dla dzieci, kilkunastu wystawców Giełdy Staroci, stoisko Nadleśnictwa Brodnica, Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Namiot królewny Anny Wazówny wraz z pokazami rycerskimi, budowa recyklingowych instrumentów oraz naukę gry na bębnach i wiele innych atrakcji.
Na scenie zaplanowano wiele konkursów z nagrodami, występy lokalnych artystów oraz występ zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk oraz koncert zespołu Maraquja.

Oficjalne rozpoczęcie jarmarku nastąpi o godzinie 13.00. Impreza potrwa do ok. godziny 19.00. Po jarmarku zapraszamy na Duży Rynek gdzie odbędzie się spektakl teatralno- cyrkowy Razem – dalej, przygotowany przez Brodnicki Dom Kultury w ramach projektu dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Brodnicy, współorganizatorami Muzeum w Brodnicy oraz PGK Sp. z o.o. Patrona objął Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorski.
Uzupełnienie (19.07.2018, 11:18)
W związku z organizacją XIII Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego „Jarmark z królewną Anną”, decyzją Zarządu Dróg Powiatowych 22 lipca od godziny 8.00 do 22.00 ul. Zamkowa oraz parking przy Pałacu Anny Wazówny będą zamknięte dla ruchu kołowego. Za utrudnienia przepraszamy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 17.07.2018, 11:38 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1327

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.