AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Ujęli pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila i wypadł z samochodu

Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił 61-letni mężczyzna, który kierował samochodem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany dzięki prawidłowej postawie przypadkowych osób. Świadkowie wyciągnęli kluczyki ze stacyjki auta, którym kierował mężczyzna i wezwali patrol policjantów. Kierowca był tak pijany, że po otwarciu drzwi wypadł z auta.

Wczoraj (10.06.) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od obywatela, że wraz z innymi osobami ujęli pijanego kierowcę. Dyżurny natychmiast do miejscowości Kruszyny, wysłał patrol z Jabłonowa Pomorskiego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że zgłaszający wraz ze znajomymi podróżując swoim samochodem, zaobserwowali fiata punto, którego kierowca jechał od strony do strony. Kiedy zauważyli, że pojazd się zatrzymał, jeden z mężczyzn podbiegł do kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki fiata. Po przybyciu na miejsce patrolu, policjant otworzył drzwi fiata punto od strony kierowcy, po czym mężczyzna siedzący za kierownicą był tak pijany, że wypadł z niego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy, a jego auto zostało odholowane na parking. Alkotest wykazał u zatrzymanego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. 61-latek z powiatu golubsko-dobrzyńskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na ogromne uznanie zasługują obywatele, którzy bez wahania uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Być może dzięki ich odpowiedniemu zachowaniu, zapobiegli tragedii na drodze.

Do 2 lat pozbawienia wolności, grozi również 47-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez brodnickich policjantów, po tym, jak otrzymali anonimowe zgłoszenie. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami.
W sobotę (9.06.) kilka minut przed 21.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że ulicą Targowa jedzie pijany kierowca forda focusa. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali sprawdzić informację, przy ul. Al. Piłsudskiego zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Po zbadaniu stanu trzeźwości 47-latka, informacja potwierdziła się. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.06.2018, 11:10 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2136

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Wszystkim "pijusom" kara tylko grozi. A ile dostali?
Dodany 11.06.2018, 20:50 przez vW