AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Oznakuj swój rower

Brodniccy policjanci przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu swoich rowerów przed kradzieżą. Większość zdarzeń, podyktowana jest niewłaściwym zabezpieczeniem jednośladów, bądź jego zupełnym brakiem. Dlatego funkcjonariusze po raz kolejny apelują, aby prawidłowo zabezpieczać swoje mienie. Istnieje również możliwość oznakowania swojego roweru.
Przypominamy, że najczęstszą przyczyną kradzieży roweru jest pozostawienie go bez zabezpieczenia w miejscu ogólnie dostępnym np. przed sklepem, przed blokiem czy na klatce schodowej. Należy pamiętać o kilku zasadach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą roweru.
Pamiętajmy, aby nie pozostawiać roweru bez zabezpieczenia. Wykorzystujmy do zabezpieczenia dostępne do tego środki techniczne. Jeżeli rower zostawiamy w piwnicy dopilnujmy, aby drzwi były dobrze zabezpieczone.
Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy zachęca właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. Oznaczenie polega na naniesieniu indywidualnego numeru na ramę roweru. Na naniesiony numer zostaje przylepiona naklejka z kodem zawierającym numer identyfikacyjny. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny.
Znakowanie jest bezpłatne. Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości, paragon lub fakturę zakupu oraz kartę gwarancyjną. Policja będzie dysponować bazą zawierającą dane osób, które zdecydowały się oznakować swoje rowery. Dzięki temu w przypadku kradzieży i późniejszego odzyskania, możliwa będzie szybka identyfikacja właściciela.

Rower można znakować w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy w każdą środę w godz. 10.00–14.00.

Policjanci podczas znakowania rowerów, wręczają gadżety odblaskowe, które poprawiają widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci, które przychodzą z rodzicami oznakować swoje jednoślady, nie wychodzą od policjantów bez drobnych upominków.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.06.2018, 10:16 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 247

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.