AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Gmina Bobrowo z Powiatem

13 czerwca w starostwie Wójt Gminy Bobrowo i starostowie podpisali dwie umowy w sprawie realizacji wspólnych inwestycji drogowych Gminy i Powiatu.

Pierwsza z umów dotyczy wspólnej inwestycji drogowej Gminy Bobrowo i Powiatu Brodnickiego pod nazwą: "Przebudowa drogi powiatowej Brudzawy-Dąbrówka-Drużyny - etap II w miejscowości Dąbrówka".

Gmina udziela dotacji celowej na to zadanie w wysokości ponad 291 tysięcy złotych, Powiat wykona procedury wyłaniające wykonawcę i będzie nadzorował wykonanie.

Druga z umów dotyczy przebudowy chodnika w miejscowościach Buczek i Kruszyny Szlacheckie. Powiat przekaże materiały do budowy chodnika, roboty wykona Gmina Bobrowo.

Umowy podpisali: w imieniu Gminy Bobrowo: Paweł Klonowski, Wójt Gminy, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Ireny Białowicz oraz starosta Piotr Boiński i wicestarosta Mariusz Klonowski, reprezentujący Powiat Brodnicki.
Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 14.06.2018, 15:04 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 449

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do Rowerzysty: Drogi Panie ma Pan absolutną rację. Ale nie z tymi władzami Gminy.Ludzie ograniczeni i zaściankowi.Prawdziwa wieś.Faktycznie: nawieźć piach i będzie super!
Dodany 15.06.2018, 08:32 przez Krzysztof
Ach te wybory
Dodany 15.06.2018, 08:31 przez Razdwa
Ja nie czegoś nie pojmuję , czyżby nikt nie znał najlepszego fachowca od dróg , przecież to pan wójt = gminy Brodnica ,,Łukaszewski , parę przyczep piachu i po strachu ,jeżdzisz miękko i przyjemnie ,jeden kieruje a drugi się z drzemię, a gdzie dziury, to dowiezie jeszcze ze dwie fury ,a na nie wykoszone rowy zaproponuje paść krowy.
Dodany 14.06.2018, 18:26 przez Bez radny
Moim zdaniem w interesie miasta i gminy Brodnica jest remont ul. Olsztyńskiej od osiedla Karbowo do DK 15 oraz we wsi Karbowo od skrzyżowania z ul. Olsztyńską do ul. Małgorzatka. Gdy tam się poprawią drogi to więcej ludzi zacznie w tym rejonie kupować ziemię i budować domy, a na końcu tej drogi jest dojazd do Jeziora Bachotek, przez kawałek lasku. Rozwój nabrzeża Bachotka z tej strony pod kątem turystyki, z zachowaniem respektu dla przyrody, przyczyniłby się do rozwoju firm i tworzenia miejsc pracy. Trzeba by szukać funduszy w nowych programach województwa i rządu ogłoszonych niedawno.
Dodany 14.06.2018, 18:05 przez rowerzysta