AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Nowoczesny obiekt do końca wakacji

Na początku 2018 roku ruszyła modernizacja Stadionu Miejskiego w Brodnicy. Do końca sierpnia powstanie tu nowoczesny obiekt.
- Będzie on pełnił dwie funkcje: jako profesjonalny stadion dla piłki nożnej i profesjonalny stadion dla lekkiej atletyki. Obiekt będzie spełniać certyfikację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będą tu mogły odbywać się mitingi ogólnopolskie, a także w ograniczonym zakresie mistrzostwa Polski. Mamy już wstępną certyfikację - informuje Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.

W ramach modernizacji wykonane zostanie boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy naturalnej. Przewidziana została niwelacja terenu oraz odtworzenie nawierzchni z trawy naturalnej z rolki, wymiana bramek na nowe certyfikowane, zakup nowych przenośnych wiat dla zawodników. W ramach projektu zaplanowano również ogrodzenie terenu, a także zainstalowanie systemu zraszania trawy.
- Jest to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla lekkoatletów, ale dla wszystkich mieszkańców Brodnicy. Będą mogły się tu odbywać zawody, a zawodnicy będą mogli trenować w bardzo dobrych warunkach. Również fani piłki nożnej dostaną piękny obiekt - podkreśla Zenon Rosiński prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego w Brodnicy.

Na nowym obiekcie pojawi się bieżnia okólna, pełnowymiarowa z czterema torami okólnymi oraz sześcioma torami na prostej z nawierzchni syntetycznej. Arena lekkoatletyczna posiadać będzie również dwuścieżkową, jednostronną skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwustronną skocznię do skoku o tyczce, rzutnię do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą, do rzutu młotem i dyskiem oraz stanowisko do skoku wzwyż.

- Urząd Miejski w Brodnicy na modernizację obiektu pozyskał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej". Całość inwestycji to ok. 4,5 miliona złotych. 1,5 miliona złotych to dofinansowanie z Ministerstwa - informuje Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.
Zakończenie inwestycji, którą realizuje firma Tamex, a podwykonawcą jest brodnicka firma Westerbud, przewidziane jest pod koniec wakacji. W latach kolejnych planowana jest modernizacja trybun stadionu.

- W wieloletnim planie inwestycyjnym modernizacja trybun stadionu została już zawarta. Rada Miejska podjęła pozytywną decyzję co do realizacji tego zadania. Myślę, że po zakończeniu remontu trybun cały obiekt będzie nam brodniczanom służyć na długie lata - kończy Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 06.07.2018, 10:06 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 2297

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
taką inwestycję realizuje także Rypin i to równolegle z kinem a burmistrz Rypina nie pieje z tego powodu na każdym portalu. PS. o ile dobrze pamiętam to inwestycja miała byc gotowa w czerwcu, może z tego niech się Jarosław wytłumaczy.
Dodany 07.07.2018, 10:39 przez filipek
Może chociaż władze zdecydują się naprawić krzesełka na trybunach ?
Dodany 06.07.2018, 19:27 przez Czas najwyższy na to
Szkoda tylko że taka inwestycja nie jest kompletna , takie podobne inwestycje realizują Nowe Miasto i Lidzbark Welski gdzie jest oświetlenie , trybuny , monitoring itp , a oba miasta są o wiele mniejsze od Brodnicy . Znowu robimy coś nie kompletne ale u nas to norma za krótki basen , bieżnia w SP 7 , sztuczne boisko .
Dodany 06.07.2018, 14:50 przez kibic