AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kręcili bezpieczeństwo na półkoloniach

Podczas wakacji policjanci brodnickiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na terenie powiatu. Mundurowi odwiedzają najmłodszych turystów na koloniach i obozach aby przypomnieć im zasady bezpiecznego wypoczynku latem, szczególnie nad wodą. A wszystko w to w ramach działań "Bezpieczne wakacje 2018" należących do cyklu przedsięwzięć "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą".

W czasie trwania wakacji policjanci z brodnickiej komendy odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywające na koloniach i obozach organizowanych na terenie powiatu brodnickiego. Podczas tych spotkań odbywa się prelekcja poświęcona szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wszystko to, prowadzone jest w ramach działań "Bezpieczne wakacje 2018" należących do cyklu Kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą", którą honorowym patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzisiaj (11.07.) policjantka ds. profilaktyki w brodnickiej komendzie, sierż.szt. Sylwia Aleksandrowicz spotkała się z grupa dzieci wypoczywających na półkoloniach w przedszkolu przy ul. Królowej Jadwigi w Brodnicy. W trakcie prelekcji policjantka omówiła zasady bezpiecznego wypoczynku szczególnie nad wodą. Zaprezentowała kolonistom podstawowy sprzęt pływacki dla dzieci i omówiła konsekwencje nieprawidłowego zachowania się nad wodą w domu i na drodze.

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na koloniach i obozach w naszym powiecie, a wszystko po to, by dzieci mogły całe i zdrowe wrócić do szkolnych ławek.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.07.2018, 17:48 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 325

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.