AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od początku 2018 roku, mieszkańcy wskazali policjantom 249 miejsc, które uważają za zagrożone. Od początku funkcjonowania tego narzędzia, czyli od września 2016 roku brodniccy policjanci zweryfikowali już ponad 710 naniesionych na mapie zagrożeń.
Od września 2016 roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie służy do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mieszkańcy powiatu brodnickiego, wskazują policjantom miejsca, które uważają za zagrożone. Są to np. miejsca, gdzie kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową.

W 2018 roku, mieszkańcy powiatu brodnickiego nanieśli na mapę 249 takich punktów, natomiast od chwili uruchomienia Mapy naniesionych zostało ponad 710 takich miejsc. Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Większość z nich dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych, spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej. Do naniesionego zagrożenia, jest możliwość dołączania zdjęć np. nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, czy też innych zagrożeń.

"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.
Zachęcamy do korzystania z Mapy.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 12.07.2018, 11:59 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1462

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.