AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Iskra i jej przewodnik najlepsi w województwie

Brodnicki przewodnik policyjnego psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Augusciński i jego pies, zdobyli I miejsce w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusz i jego czworonożny przyjaciel w szranki stanęli z ośmioma innymi przewodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego. Okazali się najlepsi. To nie pierwszy ich sukces.

W minionym tygodniu (2-3.08.) policyjny przewodnik psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies "Iskra" po raz kolejny wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy. Policyjny duet do pokonania miał następujące konkurencje:

Przewodnicy zmierzyli się w I etapie konkurencji takich jak:
- ogólne posłuszeństwo psa
- pokonywanie przeszkód
- praca węchowa ( podjęcie tropu śladu człowieka)
- pościg bez kagańca za osobą
- czołowy atak na pozoranta
- obrona przewodnika podczas konwoju
- przeszukanie terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby

W II etapie eliminacji policjanci musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu kynologii oraz wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies zajęli I miejsce. Tuż za nimi na podium stanął sierż.szt. Tomasz Kozielecki z KPP Tuchola. Policjanci otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe dla siebie i swoich czworonogów.
Ci dwaj najlepsi przewodnicy w kategorii patrolowo-tropiącej będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach już we wrześniu br.

To już nie pierwszy sukces Mariana i Iskry. Przypomnijmy! W 2016 roku asp.szt. Marian Augusciński wraz z Iskrą zajęli również I miejsce i reprezentowali garnizon kujawsko-pomorski w finałach Mistrzostw. Wtedy "nasz" duet zajął IV miejsce indywidualnie, a wspólnie z kolegą z Tucholi i Jego psem I miejsce drużynowo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 06.08.2018, 14:09 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1904

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Super przewodnik i super piesek! Gratuluje!!
Dodany 07.08.2018, 12:52 przez ja
BRAWO !!!!!
Dodany 07.08.2018, 10:32 przez dziara