MOJA

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kronika policyjna

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego w miniony piątek (3.08.), brodniccy policjanci na terenie miasta i powiatu brodnickiego przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący". Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u ponad 940 kierowców. Funkcjonariusze ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, a także dla innych użytkowników dróg. W miniony piątek (3.08.), brodniccy policjanci na terenie miasta i powiatu, przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący". W godz. od 5.00 do 8.00 rano oraz od godz. 18.00 do 21.00, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości u ponad 940 kierujących pojazdami. Podczas przeprowadzonych działań, funkcjonariusze ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego kombajnem zbożowym.
Policjanci przypominają! Kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sprawca kolizji odpowie za przestępstwo
W niedzielę (5.08.) około godz. 23.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mileszewy. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jabłonowie Pomorskim, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący bmw podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kia ceed. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia, okazało się, że sprawca kolizji nie ma przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili dane 27-latka w policyjnym systemie, po czym na jaw wyszło, że prawo jazdy zostało mu zatrzymane i decyzja właściwego organu cofnięte.
Mężczyzna został poinformowany, że popełnił przestępstwo, za które będzie odpowiadał przed sądem.
Kto prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Motocyklista z promilami i bez prawa jazdy zatrzymany przez brodnickich policjantów
W miniona sobotę (4.08.) policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, pełniąc służbę na terenie miasta, przy ul Kamionka zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Podczas kontroli okazało się, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklami. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości motocyklisty. Policyjny alkotest wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony przez patrol do brodnickiej komendy. Jego motocyklem zaopiekował się trzeźwy syn. Po niezbędnych czynnościach w komendzie, brodniczanin został zwolniony do miejsca zamieszkania. Za kierowanie pojazdem mechaniczny w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 07.08.2018, 11:27 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1217

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.