AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Powiatowo-Gminne Dożynki w Osieku

Starosta Brodnicki i Wójt Gminy Osiek serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 1 września 2018 r. w Osieku.
Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu każdego rolnika. Dożynki symbolizują czas radosnego świętowania, zwieńczający ciężką pracę, dzięki której ziarno zasiane w uprawionej glebie, po żniwach zamienia się w pachnący bochen chleba.

W tym roku na uroczyste obchody święta plonów w powiecie brodnickim zapraszamy do Osieka, 1 września 2018 r. od godz. 13.00.
O godz. 13.00 odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne plony w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Osieku. Po mszy św. odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na plac dożynkowy, gdzie odbywać się będą wszystkie uroczystości, m.in. przekazanie dożynkowego chleba, wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla rolników, okoliczne wystąpienia.

Na Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Osieku będzie wiele atrakcji, m.in. o godz. 17.00 rozpocznie się festyn dożynkowy na którym będą m.in. występy artystyczne (Zespół Biedronki). O godz. 20.00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru zespół CLIVER. W godz. 21.00- 02.00 będzie zabawa ludowa z zespołem Ex-clusive.
W programie również: mini lunapark, konkursy, gry, zabawy dla dzieci i dorosłych; ponadto: grill, grochówka, ciasto domowej roboty, chleb ze smalcem. Na placu dożynkowym będą również różnorakie stoiska.
Partnerem Dożynek będzie AGROLOK Sp. z o.o.
Patronat medialny nad Dożynkami Powiatowo- Gminnymi w Osieku objęli: Radio PiK, TVP3 Bydgoszcz, Gazeta Pomorska, Nowości, Czas Brodnicy, Super Brodnica, Eltronik, TV Brodnica.pl, Portal Brodnica.net, Portal PowiatBrodnicki.pl, Portal ebrodnica.pl, Portal mojaBrodnica.pl, Portal Brodnicadlawas.info, Portal ddBrodnica,pl, Portal CBRMEDIA.
źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 30.08.2018, 19:36 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 4929

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Kto pełni role starostów?
Dodany 22.08.2018, 11:54 przez Ola