MOJA

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych

Tradycyjnie jak co roku, Starostwo Powiatowe w Brodnicy organizuje Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych. 28 sierpnia od godziny 11.00 w parku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy podziwiać będzie można wieńce i ozdoby dożynkowe wykonane przez panie z kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego.
Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i ozdobę dożynkową powiatu brodnickiego, co roku przyciąga wiele kół gospodyń wiejskich, które kultywują umiejętności wyplatania wieńców dożynkowych- informuje Piotr Boiński Starosta Brodnicki.

Wykonywanie wieńców i ozdób na uroczystości dożynkowe przez koła gospodyń wiejskich i członków wiejskich stowarzyszeń to piękna tradycja, kultywowana w powiecie brodnickim z pietyzmem i kunsztem.

Serdecznie zapraszamy Panie z kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego do wzięcia udziału w konkursie - zgłoszenie udziału do 17 sierpnia 2018 r.
Regulamin Powiatowego Konkursu Wieńców i Ozdób Dożynkowych

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 09.08.2018, 12:47 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 820

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
czy grochowa z kiełbaską też będzie ? tylko bez namiotu chciał bym zobaczyć tych obżartusów z darmochę .
Dodany 09.08.2018, 19:19 przez CBR