AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Brodnica pierwsza w województwie

Brodnica znalazła się na pierwszym miejscu w województwie kujawsko-pomorskim i dziewiątym w Polsce w rankingu miast powiatowych oferujących mieszkańcom najtańsze usługi komunalne. Jest to znaczące wyróżnienie tym bardziej, że ościenne miasta takie jak Rypin, Golub-Dobrzyń, czy Wąbrzeźno zajmują kolejno pozycję 207, 256 i 265.
Ranking przygotowany przez Doradztwo Samorządowe Curulis powstał poprzez oszacowanie rocznych kosztów, jakie obciążają przeciętną polską rodzinę z zakresu usług komunalnych w pięciu obszarach: zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, odbioru odpadów, komunikacji publicznej oraz stref płatnego parkowania. Łącznie analizą objęto 339 jednostek samorządowych będących jednocześnie miastami powiatowymi. Informacje na temat wysokości stosowanych przez JST cen i opłat zgromadzono wyłącznie na podstawie obowiązujących aktów prawa miejscowego, uchwał rad miejskich, czy decyzji organów regulacyjnych. Przyjęto stan na dzień 15 sierpnia 2018 r.

Źródło: https://www.curulis.pl/raport/wydatki-mieszkancow-na-uslugi-komunalne-2018

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 14.09.2018, 08:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1612

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.