AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Powiat Brodnicki lauratem znaku Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej

13 września 2018 r. podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej w Toruniu, Powiat Brodnicki został uhonorowany tytułem "Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej".
Środowiska zaangażowane na rzecz rozwoju i promocji ekonomii społecznej spotkały się na Międzynarodowym Forum Ekonomii Społecznej. Wśród uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej, ośrodków wsparcia ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz świata nauki i biznesu.
Wydarzenie zorganizowały marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu i ośrodki wsparcia ekonomii społecznej. Celem jest upowszechnianie idei ekonomii społecznej jako jednego z narzędzi w zakresie integracji społecznej i zawodowej. Tegoroczna edycja spotkania poświęcona była sytuacji ekonomii społecznej na świecie i w Polsce oraz budowaniu współpracy pomiędzy ekonomią społeczną a światem biznesu.
W trakcie konferencji, nagrodę znak "Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej" rąk Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego odebrał Piotr Boiński Starosta Brodnicki oraz Izabella Lewandowska - Dyrektor PCPR w Brodnicy.
Zadaniem przedsięwzięcia "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej" jest upowszechnianie i stymulowanie działań na rzecz ekonomii społecznej oraz rozwijanie zakresu i wymiaru współpracy samorządów gminnych i powiatowych z podmiotami ekonomii społecznej.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 14.09.2018, 13:14 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 279

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.