MOJA

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > O czym na sesji Rady Powiatu w Brodnicy

We wtorek, 9 października na LII sesji w tej kadencji obradować będą radni Powiatu Brodnickiego. Zajmą się m.in. zmianami w budżecie dotyczącymi zwiększenia wydatków na politykę prorodzinną, powiatowe drogi i ośrodki dokształcania zawodowego.
Sesja rozpocznie się o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej Zakładu Aktywności Zawodowej. Radni wysłuchają sprawozdań Starosty Brodnickiego z wykonania uchwał i działalności Zarządu Powiatu za okres od ostatniego sprawozdania. W porządku obrad jest też m.in. rozpatrzenie uchwał w sprawie zwiększenia wysokości środków na utrzymanie dziecka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego prowadzonych przez powiat, miesięcznie do 694 złotych na dziecko i 905 złotych na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności. Planowane zmiany w budżecie dotyczyć będą także zwiększenia o 371.191 złotych wydatków na powiatowe drogi publiczne, a konkretnie na realizację nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą "Wykonanie nakładek bitumicznych z masy MMA oraz wykonanie podbudowy konstrukcji jezdni po przełomach na drodze powiatowej nr 1840 C Świedziebnia - Zasady". Oprócz tego planowane jest zwiększenie wydatków o kwotę 98.083 złotych na zakup dwóch samochodów osobowych dostosowanych do prowadzenia nauki jazdy, ubezpieczenie aut i rejestrację dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego celem utworzenia ośrodka szkolenia kierowców. Przewidziane są również interpelacje i wnioski, oświadczenia radnych oraz wolne wnioski i zapytania mieszkańców powiatu.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 08.10.2018, 18:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 405

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.