AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > I ja mogę chronić przyrodę

Pod takim hasłem odbył się X Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były możliwości ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz formy ochrony przyrody.
Organizatorami konkursu, który odbył się w dniach 18-19 października, były Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy wspólnie z Brodnickim Towarzystwem Przyrodniczym. W konkursie uczestniczyli uczniowie z CKZiU, I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.
- Podczas dwudniowego wyjazdu uczestnicy wraz z przewodnikiem poznawali atrakcje Parków Krajobrazowych Wzgórz Dylewskich oraz Pojezierza Iławskiego, następnie rozwiązywali test przygotowany przez pracowników parku - poinformowała Barbara Stefańska z CKZiU.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Sandra Czajka i Paulina Piotrowska, a drugie Monika Zakrzewska. Wszystkie trzy są uczennicami Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Na trzecim miejscu uplasowały się uczennice klasy IIIa Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy - Karolina Choińska i Monika Gęborys. Jurorzy wyróżnili też Kamila Dzwoniarskiego i Martynę Sobańską z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

- Konkurs Ekologiczny to jednak nie tylko rywalizacja, ale też okazja do edukacji i integracji młodzieży - zwraca uwagę Barbara Staefańska. - Uczniowie między innym zwiedzili na Wzgórzach Dylewskich lapidarium geologiczne z głazami przetransportowanymi przez lodowiec ze Skandynawii, w Glaznotach obejrzeli zabytkowy wiadukt kolejowy, cmentarz i kościół ewangelicki, a w Jerzwałdzie zwiedzili wystawę przyrodniczą. Podziwiali też krajobrazy z punktu widokowego nad Jeziorakiem w Siemianach.
Wyjazd uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe, nagrody rzeczowe - Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze, bezpłatny przejazd busami zapewniły szkoły - CKZIU i ZS w Jabłonowie Pomorskim. Organizacją konkursu zajmował się Krzysztof Roznerski, nauczyciel geografii w CKZiU w Brodnicy.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 07.11.2018, 10:30 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 310

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Na wstępie nauczcie tych z piecami rozpalać ognisko od góry.
Dodany 09.11.2018, 23:55 przez uduszony