AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Ćwiczenie Renegade, czyli próba alarmu

W dniach 14-15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie Renegade-Sarex 18/II. W związku z powyższym na terenie powiatu brodnickiego mogą zostać włączone syreny alarmowe w celu ogłoszenia alarmu oraz jego odwołania.
Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie "Renegade", stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Podczas trwania ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku.
W trakcie ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty - oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.
Jeśli sygnały zostaną wyemitowane, prosimy potraktować je jako ćwiczebne oraz nie podejmować w związku z nimi żadnych działań.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 08.11.2018, 20:36 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 945

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Te aluzje historyczne to dziś już są całkowicie bez sensu. Ludzie ciągle się przemieszczają, przeprowadzają. Znam ludzi, którzy do Brodnicy przeprowadzili się 10 lat temu a pochodzą z Wielkopolski a inni z Dolnego Śląska. Uczmy się od ludzi z Mazur. Tam ponad 90 procent ludzi ma rodziców lub dziadków, którzy przed wojną mieszkali całkiem gdzie indziej - w Lubelskim, na Wileńszczyźnie koło Lwowa czy na Mazowszu. Mieszkają zgodnie obok siebie. W Nowym Jorku w jednej klatce w bloku każdy może pochodzić z innego kraju. Uczmy się tolerancji.
Dodany 12.11.2018, 15:59 przez podróżnik
Jestem krzyżakiem ale jak czytam te komentarze te komentarze naśmiewające się z Naszych sąsiadów to w końcu może okazać się ze to My jesteśmy zakutymi łbami :))
Dodany 10.11.2018, 11:46 przez krzyżak
Historycy mówią, że rypinianie przychodzili boso na targowisko w Brodnicy, bo buty w czasie zaborów były obłożone cłem. Kupowali nowe i wracali w nich przez granicę, nie płacąc cła.
Dodany 09.11.2018, 13:25 przez to prawda jest
pełno rypiniaków wszędzie, a najwięcej po urzędzie
Dodany 09.11.2018, 11:08 przez Lawenda
Nie bądźcie śmieszni. W tej chwili połowa populacji zamieszkującej Brodnicę pochodzi z rypina i podobnych okolic a oni niewiele rozumieją.
Dodany 08.11.2018, 22:48 przez chłopak z ul. Marchlewskiego