baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Wystawa w CKZiU

3 grudnia br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uroczyście otwarto wystawę "W drodze do niepodległości.
Jest to wystawa przygotowana w ramach projektu "Dla Niepodległej" pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej partnerami merytorycznymi są Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych, natomiast fundatorami Bank Pocztowy SA i PERN SA.
Po raz pierwszy ekspozycję pokazano w gmachu Sejmu w lutym 2018 roku i od tej pory odwiedza na kilka dni szkoły i inne instytucje w całej Polsce.
Wystawę tworzy 30 plansz prezentujących kluczowe wydarzenia historyczne z lat 1914-1924. Zawierają one informacje oraz zdjęcia na temat drogi do odzyskania niepodległości, pierwszych lat budowania państwowości oraz sylwetki wybitnych postaci związanych z walką o wolność i suwerenność.
W uroczystej inauguracji wystawy uczestniczyli goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisław Czajkowski, Ksiądz Prałat Bolesław Lichnerowicz, wykładowca UKW w Bydgoszczy, prof. dr hab. Mirosław Krajewski, Dyrekcja CKZiU.
Z ideą wystawy, jej patronami i sponsorami zapoznała zebranych Iwona Zielińska, nauczyciel historii w CKZiU. W swoim wystąpieniu podkreśliła walory edukacyjne wystawy, która nie tylko przekazuje wiedzę historyczną, ale także kształtuje postawy obywatelskie, przypomina o wartości wolności.
Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Justyny i Jakuba Cybulskich oraz poezja patriotyczna prezentowana przez uczniów technikum – Alicję Rożentalską, Julię Wojtaszczyk i Mateusza Dobrosielskiego. Wystawa jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych w auli CKZiU na ulicy Mazurskiej 28 od 4 do 7 grudnia w godzinach 10.00-14.00.

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 04.12.2018, 15:27 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 981

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.