AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Zderzenie czterech pojazdów w Niewierzu

Brodniccy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy ciężarówki, który doprowadził wczoraj do zderzenia się czterech pojazdów na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Niewierz. Choć zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Wczoraj (29.11.), krótko przed godz. 11.00 brodniccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Niewierz, na drodze krajowej nr 15, w którym brały udział 4 pojazdy. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym man nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącą tym pasem ciężarówką daf. Niestety nie uniknął również zderzenia z poprzedzającym osobowym suzuki, po czym siła uderzenia przesunęła osobówkę na kolejny poprzedzający pojazd ford, który sygnalizował zamiar skrętu w lewo. Kierująca fordem 46-latka, została przetransportowana do brodnickiego szpitala. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kierowcy 47-letniemu mana i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 30.11.2018, 10:47 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 3290

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Na tej drodze - DK15 jest duży ruch od Warmińsko-Mazurskiego do Torunia i dalej do Wielkopolski. Miasta i powiaty przy tej drodze, moim zdaniem, się powinni zorganizować i wspólnie starać o wpisanie tej drogi do krajowego programu budowy dróg ekspresowych. Ale bądźmy realistami - starajmy się o ekspresówkę 1-jezdniową: Ostróda - Brodnica - Toruń. Są takie w Polsce np od Elbląga do Braniewa. A gdy kiedyś ruch się zwiększy i znajdą pieniądze to się dobuduje drugą jezdnię za 10 lat. Ci co cierpliwie czekają, to nic nie dostają. Olsztyn się postarał, lobbował, były protesty i jest teraz obwodnica.
Dodany 04.12.2018, 18:28 przez traktorzysta