baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci wspólnie ze strażnikami sprawdzają pustostany

Brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, sprawdzają pustostany, altanki i ogródki działkowe. W tych miejscach najczęściej znajdują schronienie osoby bezdomne. Działania służb mają zapobiec zamarznięciu osób bezdomnych. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu i potrzebujące pomocy.

Już od kilku dni, kiedy temperatura powietrza znacznie spadła, brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, sprawdzają miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Stróże prawa wzięli "pod lupę" opuszczone budynki, ogródki działkowe i altany. Aby się rozgrzać, często osoby bezdomne rozpalają w takich miejscach ognisko, co jest bardzo niebezpieczne. Na niebezpieczeństwo wychłodzenia narażone są również osoby nietrzeźwe. Nie bądźmy obojętni, wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.
Informujmy odpowiednie służby o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb na numery alarmowe może uratować komuś życie. Istnieje również możliwość informowania policjantów o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Informujmy Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 03.12.2018, 11:36 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 759

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A w studzience miedzy biedronką a cpn na targowej sprawdzaliście???
Dodany 03.12.2018, 17:04 przez jo
"Nie bądźmy obojętni, wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy" zgaśmy im ognisko i przepędźmy ze schronienia.
Dodany 03.12.2018, 14:39 przez Zuzanna
Ale jaja - chodzący policjant - nie wierzę! czegoś takiego nie ma - jakaś ściema z tymi zdjęciami. To pewnie ten sam autor reportażu, który pokazywał pracę policjantki w ... przedszkolu. To jakiś objaw euforii nowego komendanta po psiej grypie. Ciekawe czy mają aktualne badania dopuszczające do pracy w tak trudnym zawodzie po chorobie. Nie wierzę - chodzący policjant !!! Ale jaja!
Dodany 03.12.2018, 14:33 przez bratek
czemu ludzie ladują w pustostanach, skoro miasto podarowało caritasowi działkę, wybudowało mu na niej noclegownię dla bezdomnych i pompuje na nią co roku kupę kasy. Jeżeli Caritas jest nieudolny w wykonywaniu zadań na które dostaje kasę podanika, to może czas pognać Caritas. Doświadczenie innych gmin uczy, że świeckie i państwowe instytucje lepiej od wyznaniowych radzą sobie z problemem bezdomności.
Dodany 03.12.2018, 14:30 przez filipek